Vestel 55 ekran tv arızası

berksan987

Üye
televizyonu açtığımda önündeki kırmızı ışık yanıyor fakat açılmıyor ve içerden cık cık şeklinde bir ötme sesi geliyor.

Horizantal transistörü yada besleme çıkışındaki UF diyotun değiştirilmesi önerilmiş.

Aradım bulamadım entegre üzerinde. fotoğrafladım.yardımcı olur musunuz resim üzerinde.
2013-10-10-489.jpg

Horizontal trans arızalanmış bunun sebebi kendi ayaındaki, saptırma soketindeki veya buna yakın yerdeki soğuk lehimler veya 10uF 63v arızalanması. Büyük bobinin ordaki büyük trans resimde çıkmamış.

Horizontal trans arızalanmış bunun sebebi kendi ayaındaki, saptırma soketindeki veya buna yakın yerdeki soğuk lehimler veya 10uF 63v arızalanması. Büyük bobinin ordaki büyük trans resimde çıkmamış.

resim ustunde gosterebilir misin &

2013-10-10-498.jpg2013-10-10-499.jpg

ilk cevabımda yeri belirtmiştim yin de buyrun. okla gösterdiğim kond değeri ne onu da beğenmedim pahalı değildir eliniz değmişken değiştirebilirsiniz. Tabi bunları daha önce yapmış ve yüksek gerilim hakkında bilgi sahibi oldğnuzu varsayarak anlattım. Bilginiz yoksa cihaza daha büyük zarar verebilir hatta kendinize bile...
2013-10-10-499.jpg

televizyonu açtığımda önündeki kırmızı ışık yanıyor fakat açılmıyor ve içerden cık cık şeklinde bir ötme sesi geliyor.

Horizantal transistörü yada besleme çıkışındaki UF diyotun değiştirilmesi önerilmiş.

Aradım bulamadım entegre üzerinde. fotoğrafladım.yardımcı olur musunuz resim üzerinde.
Ekli dosyayı görüntüle 13467

http://hbogm.meb.gov.tr/modulerprogramlar/kursprogramlari/elektrik/moduller/tvyataykati.pdf

Merhaba.EHT'nin yanında daire içindeki bu güç transistörünü,devrede bacaklarından ayırarak avometreyle ölçün,bozuksa bununla birlikte,sn.by lent'in gösterdiği kondansatörü de tümden değişin.Arıza düzelmezse,yukarıdaki MEGEP/Tv Yatay Çıkış Katı dökümanındaki "Arızanın şekli / Arızanın giderilmesi" kısımlarında yer alan "Standby ışığı yanıyor, fakat tv hiç çalışmıyor" tanımlamalarındaki arıza durumlarını (Sayfa:34-38 arasını) iyice gözden geçirin.Çünkü sözü edilen ayni arızaya başka parçalar da benzer şekillerde yine neden olabiliyor.Kolay gelsin.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,842
Son üye
hpysu

Yeni konular

Geri