vestel çamaşır makinesi suyu boşaltmada aşırı ses yapıyor

yi günler bende vestel marka wms 800 t çamaşır makinesi var makinem son sıra su boşaltmada aşırı ses yapıyor içinden gır gır diye ses geliyor sayın alfa romeonun wmf modelleri için ekledigi arıza notlarını okudum aynı notlar benim cihazım içinde geçerlimidir ve bu gır gır seseinden nasıl kurtulrum konuyla ilgili yardımlarınızı ririca ederim teşekkürler birde sanki makinem az su alyor gibi çeşmeden gelen hortumu temizledim pompa motorunuda temizledim ama sonuç alamadım değerli ustalarımın yardımın rica ederim iyi çalışmalar:eek:

Çamaşır makinesi teraziden kaçmış olabilir. Yada Motora bağlı olan volanda bir balans kaçıklığı olabilir tahminimce...

yi günler bende vestel marka wms 800 t çamaşır makinesi var makinem son sıra su boşaltmada aşırı ses yapıyor içinden gır gır diye ses geliyor sayın alfa romeonun wmf modelleri için ekledigi arıza notlarını okudum aynı notlar benim cihazım içinde geçerlimidir ve bu gır gır seseinden nasıl kurtulrum konuyla ilgili yardımlarınızı ririca ederim teşekkürler birde sanki makinem az su alyor gibi çeşmeden gelen hortumu temizledim pompa motorunuda temizledim ama sonuç alamadım değerli ustalarımın yardımın rica ederim iyi çalışmalar:eek:

Sıkma konumumunda önce su tahliyesi yapılır.Sıkma su boşlımından sonra devreye girer.Duymuş oldugunuz ses pompanın susuz çalıştıgında ürettigi sesdir .Manyetik pompa motorlar , burcları aşındıgında sesli çalışırlar muhtemelen duyulan ses budur

Çözüm manyetik kaliteli (çin malı olmayan ) bir pompa ile degişimidir.

ali usta yardımların için teşekkürler iyi çalışmalar

bizdeki wmk800t modelindede bazen oluyor.arkadaşımızında dediği gibi su terazisinden olabilir.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Vestel ocak büyük gözü yanarken gürültü çıkarıyor sebebi ne olabilir.
Ama aşırı ısınınca

sevgili arkadaşım bahsettiğin ses maalesef tüm otamatik makinelerinin çoğunda görlen sestir..
o duyduğunuz ses pompayı yenilemenize rağmen halen çıkmaya devam edecektir ki nedeni kazanın içinde su bittiğinde pompma ve pompa çıkış hortumunda kalan suyun tekrar pompaya geri dönmesi pompadan çıkış hortumuna püskürtülmesi ve geri dönme sesinden başkaca bir ses değildir

Vestel ocak büyük gözü yanarken gürültü çıkarıyor sebebi ne olabilir.
Ama aşırı ısınınca
eger ses yapan ocak gözünüz WOK adını verdiğimiz içi iç gecmiş 2 ayrı bölümde yanan gözlerden ise büyük ihtimalle takılan enjektör çapı yanlış secilmiş olabilir

Moderatör tarafında düzenlendi:
İyi günler,aynı makinadan bende de var, makina sıkma esnasında durdu ve çamaşırlar sulu kaldı, önündeki 2 ışık birden yanıp sönmeye başladı, acaba makimam arızalandı mı, fazla çamaşır koyduğumdan dolayı olabilir mi?

İyi günler,aynı makinadan bende de var, makina sıkma esnasında durdu ve çamaşırlar sulu kaldı, önündeki 2 ışık birden yanıp sönmeye başladı, acaba makimam arızalandı mı, fazla çamaşır koyduğumdan dolayı olabilir mi?
merhaba aynı problem benim makinamdada var.sıkıntı neymiş çözebildinizmi?

Forum istatistikleri

Konular
128,164
Kullanıcılar
449,927
Son üye
yusuf2023

Yeni konular

Geri