Vestel çamaşır makinası Arızası

serkank

Üye
Vestel Çamaşır makinalarından anlayan varsa Bana biraz bilgi verebilirmi .
çamaşır makinasını alalı 2 yıl oldu Ve çamaşır makinası son 2 ayda 5-6 defa arızalandı... Servis geliyor kartı degistiriyor gidiyor kart tekrar yanıyor... :S
Anakartı Degistiler Ntc degistiler, kapı Kilidi Degistiler ....
en son Adamlarda bıktı Gecen Geldiler sizin elektrikler dusuk diye bahane bulmaya calsıtılar. Elektriğide ölçtüm 200V gosteriyor. Acaaba neden ıoluyor bu arıza ?
Once makinada 2 ısık aynı anda yanıyor. makinayı kapatıp Tekrar acıcada icindeki ankart patlama yaparak yanıyor...
acaa motor Karta fazla Fazla yuk bindiriyor olabilirmi ?

voltajın 220 v olması lazım 200 değil

bence senın makıne nemlı bı yerde ondan da yapar sureklı aynı arızayı bu arada 200 yada 220 olması pek bı fark yaratmaz sen bırde ali ustaya sor o daha ıyı bılır

200 volt ise dogrudur çamaşır makine motorun gerekli şekilde kalkın mayınca aşırı amper çeker..buda karta ve motorun kendinede ilerde sorun çıkartır

cevaplar için teşekkür ederim. 200 V bence normal. ayrıca evimde Birçok elektronik cihaz var ama hicbiri arıza yapmadı. Bence hic bir evde Tam olarak 220V olmaz. ayrıca basi bir ampul bile 3-4 v dusmeye neden oluyor. evde buzdolabı Tv falan calıstıgında
elektrigin 200 v dusmesi normal. 20 V gib kucuk bir voltaj dusmesinde Arıza yapması bana mantıklı gelmiyor. 2 yıl boyuca kullandım bir sorun cıkarmadan ve sonra bir arıza yaptı Bu arızada sonra surekli anakarıtını yakmaya basladı 2 ayda 6 defa bozuldu

Neyse Teseekur ederim cevaplar icin

Son düzenleme:
patlayan parçanın ne olduğunu öğrenip buraya yazarsan sanırım yardımcı olabilirim.

Makineyi alalı 2 yıl olduysa garanti kapsamında olması lazım. 6 kez arıza yapması ise direkt para iadesi sebebidir. Para iadesi alarak başka makine almanızı öneririm. Boşuna kendinizi yormayın derim.

Erdem024 ustanin dedigi gibi hangi hissenin partladigini soylerseniz yardici ola biliriz.Ve ya iki isiq hangi vaxti yandigini soylersenizde yani yikiyormu sikmadami pompalamadami.......

benimde vestel hidra 800 t çm.. var duruluma ve bitti ışığı yanıp sonuyor bi sure sonra durulamada yıkama geciyor icinde su olmadığı halde iptal tuduna basılı tutyorum iptal etmiyor acill yardım..

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Geri