UZAKTAN SU MOTORU ÇALIŞTIRMA

ecdundar

Üye
Merhaba Arkadaşlar;

Kendim daha önceden web yazılımları üzerine çalıştığım için bu konuda yeniyim.

Bir arkadaşımın çalıştığı firmanın su kuyusu için uzaktan açıp kapatma için bir sistem kurmak istiyorum.

Elimde Röle çıkışı 10A/250VAC olan GPRS MODEM var. Uzaktan TCP/IP üzerinden röleyi aktif pasif hale getirebiliyorum.

Çalıştırmak istediğim Dalgıç Pompa Su Motoru 22kw gücündedir. Motor şu anda star-delta starter ile manuel buton ile çalıştırılıp kapatılabiliyor.

Uzaktan gprs modemin röle çıkışını tetikleyerek dalgıç pompayı nasıl çalıştırıp durdurabilirim. Kontaktör yeterli olur mu ? Soft starter mı kullanmam gerekir ?

Bu konuda yardımcı olabilir misiniz ? Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler ...

elindeki röle ve 1 tane pakoşalter yeterli olur yıldız-üçgen devresini stop butonunun sonra bir tane seçici anahtara koycaksın sonra 1-0-2pako burdan otomatik manuel gibi işlem görecek gerektiğinde motor başından çalıştırrılabilicek sonra o secici anahtarın bir ucu normal starta girecek diğer ucunu elinizdeki devrenin acık röle uçlarında geçireceksiniz röle çıkışını da start çıkışına bağlayın pako şalteri otomatiğe alıp çalıştır komutu verdiğinizde röle çeker siz kapat komutu verince bırakır sistem durur
burda mühürleme yapılmaz ama manuel çalışma kısmındaki mühürleme bozulmaz

birazdan kaba bir foto ekleyebilirim

Son düzenleme:
Desteğiniz ve çizim için teşekkürler ...

Benim için çok faydalı oldu ...

Stop un e.stop olması daha mantıklı mı olur zaten pako var?

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,845
Son üye
burak_duyar

Yeni konular

Geri