Uzaktan Kumandalı Sürgülü Kapı Motoru Projeme Yardım.

Eren0614

Üye
Arkadaşlar Merhaba;
Kendim Makineciyim Elektriklede İlgileniyorum Ama Sizin Kadar Bilgili Değilim Gelelim Sizden Yardım İstediğim Olaya
Bahçe Otopark Kapımızı Otomatik Kumandalı Yapmak İstiyorum Elimde Olan Malzemelerden Yapmak İstediğim İçinde En Başta Kitlendim Kaldım Şöyle Anlatayım;
Elimde 1 Tane 220v Redüktörlü Motor Var Ben Buna Kondansatör Bağlayarak Çalıştırdım Fakat Bu Motoru Tersi Yönüne Çevirmeyi Bir Türlü Beceremedim Vede Buna Nasıl Bir Uzaktan Kumanda Bağlayabilrim.
Şimdiden Teşekkürler.

Sürç-ü Klavyem Olduysa Affola.
Not. Konu İle İlgili Diğer Konuları Okudum Fakat Kendime Pek Uyarlayamadığım İçin Bu Konuyu Açtım.
Motorumun Resminide Yarın Ekliyorum.
Eren Ünal
Ankara

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Uzaktan Kumandalı Açılıp Kapanan Kapı Yapmak İstiyorum.

Sabit kondansatörlü motorlar sadece ana sargının yardımcı sargıya polarizasyonu değişirse devir yönü değişir.

Sn.Eren0614,konu ile ilgili internet sitelerinden veya firmalardan uzaktan kumandalı motor kontrol kartı ve gerektiği kadar kumanda satın alabilirsiniz.Bir kazaya sebebiyet vermemek için ışıklı ikaz ve IR bariyer kullanmalısınız.Motoru ileri ve geri yönlerde döndürmek için iki adet kontaktöre ihtiyacınız olacak.Tabi bunları koyacak bir pano gerekecek.Sınır anahtarı kullanmanızda gerekiyor.Sınır anahtarı ve Bariyer için 12 veya 24 V DC gerilime ihtiyaç olacak bunun içinde bir SMPS adaptöre ihtiyaç olacak.Bütün bunları parça parça almanız mı yoksa hazır paket sistem almanız mı ekonomik olacak hesaplamanız lazım.İlla kendim yapacağım derseniz.Kapı ağırlığı motor gücünüz ve mevcut malzemeleriniz hakkında bilgi verirseniz.Detaylar konusunda bende başka arkadaşlarda paylaşımda bulunur.

Forum istatistikleri

Konular
128,151
Kullanıcılar
449,894
Son üye
Mehmet Denizz

Yeni konular

Geri