Uygun Jeneratör Seçimi

Merhabalar,
www.guchesaplama.com üzerinden hesap makinesiyle uğraşmadan jeneratör gücünüzü hesaplayabilirsiniz.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
arkadaşlar elimde 7.5 kva jeneratör var bununla 5.5 beygir elektrik motorunu çevirmek istiyorum çevirebilirmi o elektrik motoruylada ilaçlama makinesini çeviricemde lütfen çok acil
Direkmi kalkıyor.yıldız üçgen mi? Direk ise yaklaşık 20 kva jeneratör gerekir. Yıldız üçgen ise yaklaşık 13 kva yeter. Aslımda bu tür durumlarda motoru ve alternatörü ayrı ayrı seçmek gerekir.

Direkmi kalkıyor.yıldız üçgen mi? Direk ise yaklaşık 20 kva jeneratör gerekir. Yıldız üçgen ise yaklaşık 13 kva yeter. Aslımda bu tür durumlarda motoru ve alternatörü ayrı ayrı seçmek gerekir.
Elektrik aktif yükü kw dikkate alınarak dizel motoru seçersin; demerajı dikkate alarak alternatörü seçersin. Sonra bunları akuple edip jeneratör üretirsin. standart keneratörden daha ucuza maş olur.

Az kelamla çok laf anlatmak bu olsa gerek , bu arkadaş bize bir seminer versin :)

Ekte verdiğim bilgiler profesyonel yaklaşım isteyenler için değerli olabilir.Gecenin bu saatinde hala jeneratörle uğraşıyorum:)

ayrıca hazırlayanada sonsuz teşekkürler.

Ekli dosyalar

• JENERATÖR GÜCÜ BELİRLEME BORUSAN.pdf
    1.5 MB · Görüntüleme: 87
Evet arkadaslar jenerator secimi cok hassas bir konu...Jenerator gucu tespit edilirken,alicilarin yol alma sekilleri,ayni anda devreye girme durumlari, demeraj akimlari ve bu demeraj akimlarina denk dusen kalkinma gucleri ( KVA) kesinlikle dikkate alinmali...
Ornek1: Toplamda 50 KW kurulu guce sahip bir kule vince sectigimiz jenerator tam 170 KVA gucunde...Bu vinc kanca donus ve kedi motorlarindan olusuyor ve en guclu motor 24 KW, 45 A ...
Ornek2: 30 KW,57 A gucundeki bant motorumuzu 100 KVA ,160 A Gucundeki jeneratorumuze ucgen bagladigimizda start verir vermez jenerator stop etti..
Ornek3: 84 KW kurulu guce sahip bir kule vincimizi ( kule vincin en guclu motoru 45 kw ve on direnc ile yol aliyor) 125 KVA lik jeneratorumuz ile rahatlikla besleyebiliyorken,ayni jeneratoru 83 KW kurulu guce sahip portal vincimizde (en buyuk motoru 45 kw fakat dahlender sargili ve direkt kalkiniyor) calistirdigimiz anda stop etti..Yani kurulu gucu esut iki ayri sistem,sirf demeraj akimlari hesabi sebebiyle ayri guclere ihtiyac duyuyor...
Sirketimizin makine sefinin ismarladigi jenerator proje koordinatorumuze (kendisi insaat muhendisi olur) cok fazla gelince beni arayip bu hesap dogru mudur diye teyid isteyince ben de yukarida ozetledigim deneyimlerimizi belirtip onay vermistim...paylasmak istedim....saygilar
Dogalgazlı jeneratör ile benzinli jeneratör arasındaki fark nedir internette görüyorum hava filtresine gaz veriyorlar benzinli alsakda hava filtresine gazı versek doğalgazlı işi görmez mi

Dogalgazlı jeneratör ile benzinli jeneratör arasındaki fark nedir internette görüyorum hava filtresine gaz veriyorlar benzinli alsakda hava filtresine gazı versek doğalgazlı işi görmez mi
Sakın böyle bir iş yapmayın , böyle bir yakıt modifikasyonu olmaz.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,964
Kullanıcılar
449,610
Son üye
cagriaytmz

Yeni konular

Geri