Uygulamış Pano Resimleri

teknoseko

Üye
Özür dilerim bir sorun çıktı resimleri tekrar göndericem

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
uyarı için teşekkürler sayın elektronik67 ama ben unutmuştum. ;D ;D
göndereceğim gün telefonun hafıza kartında sorun oluştu bende tam resimleri karttan çıkarcağım anda farkettim resimler çıkmıyınca bende özrümü bildirerek daha sonra gönderirim dedim ondan sonrada unuttum ;D
o günkü resimleri karttan kurtaramadım ama yinede pc de var olan resimleri paylaşayım.

Yönetici Notu: Paylaşılan fotoğraf, fotoğraf paylaşım sitesinden silindiği için kaldırılmıştır.

eklenti kabul etmedi aynı eklentiler üzerine bunlarıda ayrı olarak gönderiyorum.

Yönetici Notu: Paylaşılan fotoğraf, fotoğraf paylaşım sitesinden silindiği için kaldırılmıştır.

Teknoseko hocam,
İlk resimde ,tristörlü kompanzasyon panosunda,en altta kapasitörler var,bir üstünde reaktörler.Onun üstündeki siyah şeyleri tanıyamadım.Resim çok büyümüyor.Şu kolu çekince 3 nh ı birden söküyor.Bu şey o şey mi?Onu merak ettim.
Bu arada Ben böyle 8 grupluk (12,5+12,5+25+50-50 gidiyor) ve 130 hz civarında reaktörleri (ki bunlar özel yapım ve kocaman) 2 göz panoya sığdırmak zorunda kaldım.Bir de panonun ortasından 3 faz barası geçiyor.Nerde sizin panonuz nerde benimki.Sizin panonuza bakınca içim açılıyor.Benimkine bakınca dicem ama korkudan kapağı açamıyorum bile:)

m-usta-fa ' Alıntı:
Teknoseko hocam,
İlk resimde ,tristörlü kompanzasyon panosunda,en altta kapasitörler var,bir üstünde reaktörler.Onun üstündeki siyah şeyleri tanıyamadım.Resim çok büyümüyor.Şu kolu çekince 3 nh ı birden söküyor.Bu şey o şey mi?Onu merak ettim.
Bu arada Ben böyle 8 grupluk (12,5+12,5+25+50-50 gidiyor) ve 130 hz civarında reaktörleri (ki bunlar özel yapım ve kocaman) 2 göz panoya sığdırmak zorunda kaldım.Bir de panonun ortasından 3 faz barası geçiyor.Nerde sizin panonuz nerde benimki.Sizin panonuza bakınca içim açılıyor.Benimkine bakınca dicem ama korkudan kapağı açamıyorum bile:)

sayın m-usta-fa siyah olanlar tristör modülleri diğer üstündekilerde NH devrekesiciler.

birde neden reaktörleri okadar küçük bi panoya sığıdırmak zorunda kaldınki yeri ve havalandırmasi iyi yapılmazsa reaktörler büyük sorun teşkil eder pano içerisinde.

Sadece reaktörleri değil 3 faz barası,reaktörler (sanırım 50 kvarlıklarınki 35-40 kilo kadar gelir),kondansatörler,kontaktörler,nh lar.
sebebi revizyon yapılması,yeni alınmaması.Eskiden sadece kondansatörler vardı.Ama o haliyle de sıkışktılar.Reaktörler gelince kondansatörleri de değiştirdik(malumunuz güçlendirilmiş tip almak zorundaydık) Ama yeni pano alınmadı.Eski panoya sığdır dendi.Ben de sığdırdım.Kablolar üstüste falan.
Reaktörlerin dizilişinde havalandırmaya dikkat ettim.Her gözün tepesine de 4 lü fan grubu koydum(sanırım 10 a 10 fanlar,şu rack kabinlerinde kullanılan tipten).
Havalanması fena değil.Ama kablolar azcık ince oldu galiba ısınıyor.Hayırlısı...

güzel uygulama olmuş çok beğendim ben

teşekkür ederim teknoseko arkadaşım fazrlı uygulamalarıda görmek iyi oluyor

arkadaşlar bu arda yanlış anlaşılmasın bunlar mesajımdada belirttiğim gibi bu resimler bana ait değil
bana ait olanlar telefonun hafıza kartında kartla beraber infilak etti ;D
bunlarda pc de var olan resimlerdi benim uygulamam olarak düşünülmesin bunlar.
ben olsam daha sanatçıl işlerdim seviyorum pano işlemeyi ;D ama bunlarda çok iyi işlenmiş.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular

Geri