Uydu Anten Ev içi bağlantı

ktk_28

Katılımcı Üye
Merhaba, Arkadaşlar yeni taşındığım apartmanda uydudan gelen kablo evin içindeki buatlarda ek yapılarak 2 farklı odaya taşınmıştır 1.ekte aldığım kabloyu tv bağladığımda HD kanallkarda sorun yok. 2. ekten aldığım mesafeside 20m vardır bağladığımda bazı HD kanallardan görüntü gelmiyor. Sormak istediğim soru 1) Bütün kabloyu değiştireyim tek Ek mi yapayım yoksa HAT kuvventlendiricimi takayım.

iki hatta da cihaz bağlı mı?geçenlerde böyle bir konu olmuştu ve oradaki bir arkadaş!Eğer ek varsa tek cihaz bağlarsanız sorun çıkmaz demişti!Yeni cihazlar da fazla bilgim yok ama bildiğimi yazayım dedim.

Tek tv ve tek receıver kullanacaksanız antenden buata kadar
gelen kabloyu F konnektör ile ek yapıp direk olarak Tv ye bağlayın..
Çoğaltma işlemi için buatta Splitter tarzı bir çoğaltma aparatı kullanılmışsa
O da arızalı olabilir bu yüzden gerekli olan sinyal kalitesi diğer odanızda sağlanamıyor
olabilir.Kolay gelsin

kablolu tv yayınımı? uydumu?

Sadece 106 ekran LED TV dahili uydu alıcılı tv var. Uydu yayını mevcuttur. Güney cephede 1. odaya giriyor oradan 3 kabloyu eski usul ek yapmışlar. F konnektör veya Splitter kullanmamışlar. Oradan diğer odaya 3 kablo ek ile kuzey cephedeki uzak odaya götürmüşler. Ek bağlantıları F dişi ekleyici ile düzgün yapsam sorun kalkarmı yoksa splitter kullanmak iyi çözüm verir.

tv nizi hangi cephede kullanacaksaniz buatlardaki usulsuz ekleri sokup f konnektor ile duzgunce eklemenizi yapin baska biseye gerek yok.kolay glsn.

muhtemelen eski karasal anten varmıştı onu iptal edip yerine uydu takmışlar.
senin dediğin olay karasal antende olur istediğin kadar ek yap t kullan splitter kullan falan
ben komşumla beraber kendi binamızı merkezi sistem uyduya çevirdim
4 giriş 24 çıkışlı uydu santrali kullandım daire başı 3 uç yekpare çatıya çekildi
yani demek istedigim çatı arasına çıkıcan dairene kaç adet yekpare anten kablosu iniyor onu bulucan
daire içindeki ekleri iptal edicen ondan sonra sorunsuz bir şekilde tv'ne bakıcan...

Sanırım konu biraz dağılmış.Merkezi uydu sistemlerinde tek kablo ile aynı anda iki farklı uydu cihazı, teknik olarak çalışamaz.(LNB’ye gönderilen voltaj 15V altında ise sadece Vertical yayınlar, 15V üzerinde ise sadece Horizontal yayınlar alınabilir ). Dolayısıyla ne yaparsanız yapın aynı anda iki tv yi kullamazsınız.Her uydu alıcısına çatıdan ayrı ayrı kablo çekilmesi gerekiyor.Daireye tek kablo çekilmiş ise,bir cihazı kapatmadan diğerini açamazsınız.Ancak bu şekilde kullanabilirsiniz.Yada diğer odaya çatıdan ikinci bir kablo çektirin.iyi çalışmalar.

Sanırım konu biraz dağılmış.Merkezi uydu sistemlerinde tek kablo ile aynı anda iki farklı uydu cihazı, teknik olarak çalışamaz.(LNB’ye gönderilen voltaj 15V altında ise sadece Vertical yayınlar, 15V üzerinde ise sadece Horizontal yayınlar alınabilir ). Dolayısıyla ne yaparsanız yapın aynı anda iki tv yi kullamazsınız.Her uydu alıcısına çatıdan ayrı ayrı kablo çekilmesi gerekiyor.Daireye tek kablo çekilmiş ise,bir cihazı kapatmadan diğerini açamazsınız.Ancak bu şekilde kullanabilirsiniz.Yada diğer odaya çatıdan ikinci bir kablo çektirin.iyi çalışmalar.
arkadas da tek tv calistiracagini soylemis.konunun dagildigi yer neresi ben goremedim.:rolleyes:iki tv iki receiver icin soyledikleriniz dogru.

ben kullanıyor olsam o sistemi kablolara ek yapılması demek LNB den gelen yayının kaybı demek bırtakım kanallar çıkmaz uydu alıcısından televizyona kadar yenı kablo çeker hiç sorun yaşamam benım evde iki televizyon iki receiver var LNB çift çikişle iki kabloyla daireye gırdım iki tv nın kablosu ayrı ayrı 5-6 yıldır hıç sorun yaşamadım

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,102
Kullanıcılar
449,802
Son üye
sadık Mehmet

Yeni konular

Geri