Ups sorunumu çözer mi?

daha uzman ve aklı başında elektrikçi bulman gerek kaçıncı kat ve daire panosunun duvarı dış cepheye ne kadar uzak?
Ben 2. katta oturuyorum ve panodan kastınız apartmanın tüm dairelerin bağlı olduğu pano ise çok bir mesafe yok dış cepheye. Daireye özel bir pano daha varsa onu bilmiyorum.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Anladım oranın da mesafesi fazla uzun değil peki topraklama için kablo nereye bağlanacak doğalgaz borusu hariç?

Son düzenleme:
Merhaba. Benım görüşüm bu kadar denemelerden sonra evdeki diğer cıhazların durumu nedir? Tv, buzdolabı ç.makinesi fırın ütü vb. bunlar çalışırken lambalarda herhangi bir kırpışma ve voltaj düşümü gibi hareketler gözetlediniz mi? Diğer prizlerde de aynı sorunu yaşadığına göre sigortadaki bağlantılardan sorun kaynaklanmaktadır. Bağlantı gevşekliği mevcuttur.Yeni priz çekerken farkında olmadan bağlantılarda sıkı bağlantı gözden kaçmış olmalıdır.

aynen binanın dışında toprağa bir kaç kazık çakılmalı tabi bunu uzman bir elektrikçi yapmalı ölçüme göre 1 yada fazlası gerekebilir normal şartlarda bina temelinde topraklama olması gerekir tabi zamanla fonksiyonunu kaybedebilir...

İyi bir elektrikçi çağırıp durumu izah edin o az çok anlayıp yapmaya çalışır. Şu ağzında cigara çatalları açık tamircilerimizi kastetmiyorum :D

Merhaba. Benım görüşüm bu kadar denemelerden sonra evdeki diğer cıhazların durumu nedir? Tv, buzdolabı ç.makinesi fırın ütü vb. bunlar çalışırken lambalarda herhangi bir kırpışma ve voltaj düşümü gibi hareketler gözetlediniz mi? Diğer prizlerde de aynı sorunu yaşadığına göre sigortadaki bağlantılardan sorun kaynaklanmaktadır. Bağlantı gevşekliği mevcuttur.Yeni priz çekerken farkında olmadan bağlantılarda sıkı bağlantı gözden kaçmış olmalıdır.
Dairedeki başka hiçbir alet sıkıntı yaşamıyor ve evet tüm prizlerde bilgisayarım kitleniyor. Voltaj düşüşü olmuyor sabit geliyor. Peki sıkıntı bağlantılardaysa biz daireye ekstra 4 priz daha yaptırdık ve elektrikçi duvarı kıra kıra diğer prizlerden kablo uzattı. Şalterlerle alakalı nası bir işlem yapılıyor. Bu bağlantıları da kontrol ettirmeye çalışacağım adam gibi bir elektrikçi bulup ikna edebilirsem.
aynen binanın dışında toprağa bir kaç kazık çakılmalı tabi bunu uzman bir elektrikçi yapmalı ölçüme göre 1 yada fazlası gerekebilir normal şartlarda bina temelinde topraklama olması gerekir tabi zamanla fonksiyonunu kaybedebilir...
Anladım teşekkürler.
İyi bir elektrikçi çağırıp durumu izah edin o az çok anlayıp yapmaya çalışır. Şu ağzında cigara çatalları açık tamircilerimizi kastetmiyorum :D
Açıkçası artık bunu çözebileceğime inancım azalmaya başladı çünkü görüştüğüm her elektrikçi suçu bilgisayara atıp aradan sıyrıldı. :(
Önceki cevaplardan birinde nötr ve toprağın birbirine bağlandığını ve kak rolesi kullanmam söylenmişti buda mantıklı geliyor. Sizce de olağan değil mi?

Moderatör tarafında düzenlendi:
onu bunu bırakın hiç sigorta kutusunda gevşek klemens kontrolü yapan olmadı mı?
tabi buatlarda ki klemensler de kontrol edilmeli...
pcyi suçlayanlar onu suçlayacağına gözünü açsa...

Forum istatistikleri

Konular
128,163
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri