ups nin oluşturduğu parazit problemi?

ups yi aldığımız firma ile görüştüm.
Kaldırmıyodur abi ups cihazı dedi.:cool:
Durumu anlattım,filtre uygulamasını bilmediklerini söylediler.
İthalatçı firmanın telini verdi.Aradım kimseye ulaşamadım,teknik servis
bölümünden bir kaç bayan çıktı,kime sorduysam birilerine yönlendirdiler.
Yarın bidaha ulaşmaya çalışacam bakalım,yine iş başa düşecek gibi..

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
ups yi aldığımız firma ile görüştüm.
Kaldırmıyodur abi ups cihazı dedi.:cool:
Durumu anlattım,filtre uygulamasını bilmediklerini söylediler.
İthalatçı firmanın telini verdi.Aradım kimseye ulaşamadım,teknik servis
bölümünden bir kaç bayan çıktı,kime sorduysam birilerine yönlendirdiler.
Yarın bidaha ulaşmaya çalışacam bakalım,yine iş başa düşecek gibi..
Nasıl bir firmadan aldınız UPS i?İlla filtreyi onlardan almak zorunda değilsin başka ups firmaları da yardımcı olabilir sanırım sizin ups markasıda sıkıntılı!

cihazin etiketinde 750 watt yaziyor abi.( ultrasonun)..2 kva uygun dogal olarak.

Nasıl bir firmadan aldınız UPS i?İlla filtreyi onlardan almak zorunda değilsin başka ups firmaları da yardımcı olabilir sanırım sizin ups markasıda sıkıntılı!
satinalmaya verdim siparisi.onlarda uygun fiyatli bisi almis.markasi inform.aslinda bilindik bir marka ama satis sonrasi destek sifir demekki

Ups olmadan jeneratorde etkisi nasıl? Topraklama kontrolleri düzenli yapılmıyor mu, ölçmene gerek yoktu firmaya raporu gösterirdin ... sıradai bahanelerini duyalım.

Şebekeden kaynaklı parazt yaptığını düşündüğünü ve kesintide zarar görmesin diye ups aldırdığını söyledin, hastanede jeneratör var hepimiz bildiği gibi, jen devredeyken parazit sorunu devam ediyor mu kastettim!

Bu cihazdan 7 adet var demiştin, hepsinin kullanım süresi ömrü aynı mı, yoksa bu ilk alınanlardan olup diğerlerinden daha mı eski? Besleme devresinde, filtresinde (elemanlarda) sorun olabilir.

Şebekeden kaynaklı parazt yaptığını düşündüğünü ve kesintide zarar görmesin diye ups aldırdığını söyledin, hastanede jeneratör var hepimiz bildiği gibi, jen devredeyken parazit sorunu devam ediyor mu kastettim!

Bu cihazdan 7 adet var demiştin, hepsinin kullanım süresi ömrü aynı mı, yoksa bu ilk alınanlardan olup diğerlerinden daha mı eski? Besleme devresinde, filtresinde (elemanlarda) sorun olabilir.
jenerator devredeyken kontrol etmedim hic.neden boyle bir soru sordugunuzu da anlayamadim hala ustad:confused:..jeneratorde parazit durumu olmasa bile bana bir faydasi olmayacak..bu cihaz en son versiyon..yani daha hassas ve daha detayli..diger cihazlar 10-15 yillik neredeyse..bu cihazlar merkezi ups prizlerine bagli.bunlarda bu tarz parazitlenme durumu yok...harici olarak aldigim ups de yine ayni problem devam etti..dediginiz gibi besleme devresinde veya filtre devresinde bir sikinti var belliki, ya da bu cihazlara uygun degil, arastiriyorum hala.

Ben jen diyorum sen merkezi ups sanırım ikimiz aynı şeyi tarif ediyoruz :) Hayırlısı, neyin sorun çıkardığını merak ediyorum hepimiz/herkes gibi. Son bir rica cihazı başka odadaki cihazla yer değiştir sonuç aynı mı?

Forum istatistikleri

Konular
128,174
Kullanıcılar
449,936
Son üye
AsilOzgenc

Yeni konular

Geri