UPS lerin kapasitif bastıkları efsanemiydi yoksa?

sayın mesut bey verdiğiniz bilgi için teşekkür ederiz şuan kafamdaki soru şu sadece ups sistemi devrede iken ve kompanzasyon sisteme bağlı değilken ups gücü ne olarak ölçülüyor kafama taklıan şu soru sadece sistemde ups dışında yük yokken ups kapasitifmi endüktif bir yük olduğu ama yinede verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim

Belirteyim; hiç bir yük yok iken cosfi: 0,93 idi... Zaten bildiğiniz gibi Ağustos 1 den beri Adli tatil var... Bir iki bilgisayar dışında UPS ye bağlantı yok .... Ama yine sistem %4-5 gibi kapasitif oranda çalışıyor...

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
ustalarım sizin bu konuya hakimiyetinizi gördükçe elektrik konusunda ne kadar da geri kaldığımı her seferinde hissediyorum yorumlarınız ve bilgileriniz bizim yolumuzu daha iyi görmemize çok yardımcı oluyor heppinize sonsuz teşekkürler

selamlar.konuyu tekrar gündeme getirmiş oldum yazılanları okudum.150 kva'lık bir ups cihazı sisteme aldık.sistem çok ciddi kapasitif yük çekiyor ve cezaya girdik.şönt reaktör bağlayalım dedik.(burdaki yazılanları bu niyetten sonra okudum) grup arge röle bizdeki, şimdi şönt reaktör bağlamadan arkadaş mevzuyu çözmüş ama bu komp. rölesini nasıl kuracağımızı biraz daha detaylı anlatabilir mi? ikinci sorum yaklaşık 12 kvar lık şönt reaktör takmayı planlıyorduk bunu 4+4+4 takmak yerine doğrudan 1 adet 12 kvar reaktörle yapsam nasıl bir etki olur ;12 kvar'lık bir ihtiyac seviyesine gelmeden reaktör yüklenmez mi? Saygılar sunarım

Yeni nesil UPS lerde böyle bir sorun yok ( kalitelilerde ! ).Tek reaktör yerine,sayıyı artırarak çözüm daha az riskidir.2 adet 6 kvar yapmak daha uygun olabilir.Sürekli devrede kalacağı için,onunda kaliteli ( az kayıplı ) tip olmasında yarar var.Termal korumayı mutlaka devreye alın.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri