ups şebeke yazıcı sorunu

yavuz31

Usta Üye
arkadaşlar güç kaynağı(ups) 15 kw 30 bilgisayar çalıştırıyo dolayısı ile yazıcı veya başka bişe bağlanamıyo yazıcı şebekeden çalıştığında bilgisayarı bozuyo dalgalanma ve yakıyo usb kablosu sağlam ancak şebekeden çıkarıp ups ye bağladığımızda sorun düzeliyo benim düşüncelerim şunlar
1-ups fazı ile Şebeke fazı aynı değil
2-şebeke fazı servis motorlarının bulunduğu panodan geldiği için enerji kirli
3-mesafe uzak olduğundan 30 mt 4x2.5 nym ince kalıyo gerilim düşümü ve diğer sorunlar
4-sizin düşünceleriniz

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
şebekden çalıştıgında bozması garip ama yazıcılar şebekeye harmonik basan cihazlar.

şebekeye harmonik basması böyle bir hataya sebep verirmi başka tecrübesi olan yokmu arkadaşlar acil cvp lazım

benim tahminim harmonik veya baglantı hatası şebeke ile ups prizleri arası nötr baglantıları birleştirilmişmi kontrol etsen iyi olur.
ups trifaze mi?

sebeke ile ups arasinda toprak problemi vardir. sebeke baglantisini topraksiz priz ile yapin,

arkadaşlar sorun çözüldü ancak kesin değil şebeke topraklaması ve ups topraklamasını birleştirdim sorun çözüldü ancak bu yaptığım geçici şimdi bu durumda şebeke topraklaması kanaatimce nötr ile birleşik durumda dolayısı ile bilgi işlem odasındaki topraklamayı iptal ederek 5 tane çubuk çakarak 16 lık nya ile yeniden yapacağım sizin fikirleriniz nedir

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri