Un değirmenınden elektrik uretmek

@tekin126 Ustam maşaallah kendi arazim :) demiştiniz baya büyük gerçi kuş uçmaz çöl gibi yer.
karadenızde arazı boyle derenın içinde gorunmuyor 3-5 dut ağacı elma üzüm vs meyve ağaçları o derede biziden başkasının arazısı yok:)

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
@tekin126 Ustam yapılmış örnekler var mı diye bakıyorum bir soru aklımda belirdi bu güçte 10kw tek faz trafo uygun değil gibi 3F uygun düşer bu durumda Y bağlantı toprağa kablo da gerekmeyecek veya geleneksel modeller gibi yapılır lakin trafoya giden sayıyı etkilemez.
Alternatiflerim;
1:1 Tek trafo (2. trafo maliyeti gereksiz) ortaya konur 500-600m makul mesafe gibi,
Kazım Ustamın dediği gibi boru hortumla su taşınır (arazi yapısıyla uygun çözüm gib),
Komresör/türbin yapıp boru/ hortum ile su yerine hava taşımak; her iki çözümde (hava/su) venturi ile basıncı artırmak veya ayarlı yapıp çıkışı sabit düzenli yapmak mümkün.
Japonların teknolojisini kullanıp Mikrodalga ile kablosuz iletim :D
http://www.muhendisbeyinler.net/forum/konu/japonlardan-cigir-acan-kablosuz-enerji-bulusu.221/

@tekin126 Ustam yapılmış örnekler var mı diye bakıyorum bir soru aklımda belirdi bu güçte 10kw tek faz trafo uygun değil gibi 3F uygun düşer bu durumda Y bağlantı toprağa kablo da gerekmeyecek veya geleneksel modeller gibi yapılır lakin trafoya giden sayıyı etkilemez.
Alternatiflerim;
1:1 Tek trafo (2. trafo maliyeti gereksiz) ortaya konur 500-600m makul mesafe gibi,
Kazım Ustamın dediği gibi boru hortumla su taşınır (arazi yapısıyla uygun çözüm gib),
Komresör/türbin yapıp boru/ hortum ile su yerine hava taşımak; her iki çözümde (hava/su) venturi ile basıncı artırmak veya ayarlı yapıp çıkışı sabit düzenli yapmak mümkün.
Japonların teknolojisini kullanıp mikrodalga ile kablosuz iletim :D
http://www.muhendisbeyinler.net/forum/konu/japonlardan-cigir-acan-kablosuz-enerji-bulusu.221/

bulent ustam elektrığı kullanacağım yer resımı arabadan çektım 3 viraj la tepeye çıkılıyor mahalle yanı kullanılacak yer orada resım çekılen yerde 250-300 mt derenın içi enaz resım çektığım yerden 700-800 mt yukarıya taşımam gerekıyor ekim ayında detaylı resımlerle geleceğım nasıp olursa

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri