UMG96S ENERJI ANALIZORU

mharput

Üye
Sistemde kullandığım enerji analizörlerinin bazılarında okuduğum COSphi değerlerinin 0,02gibi değerlerde olduğunu gördüm.Ayarları kontrol ettim,doğruydu.Bazı motorları çalıştırdığımda 0,74reaktif ; bazılarında ise 0,10reaktif şeklinde görünüyordu.Hepsini denemedim fakat üniteyi komple çalıştırdığımda çok düşük hatta cap.değerlerde olanlar vardı.Sistemde kapasitif yük çeken bir makinam bulunmuyor;asenkron motorlarım var.(En büyük 2 motorum 45KW 1500d'd hız kontollü;90kw 3000d'd soft starterli).UMG96S bu ölçümü nasıl yapıyor?Gördüğüm değerler doğrumudur,doğruysa harcadığım enerjiyi hesaplama şekline göre sistemden çok düşük enerji mi çekiyorum acaba?(P=1,73.V.I.COSphi)...Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.Teşekkür ederim şimdiden,iyi çalışmalar...

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Kimseden cevap gelmedi fakat gerek kalmadı...Ben çözdüm problemi...Yine de sağolun,kolay gelsin...

Gariptir bugün iş yerinde aynı rakamlarla bende karşılaştım konuya vakıf olmadığım için bir bilene danıştım ancak bir açıklama alamadım çözdüm demişsiniz problem ne idi acaba ? Olayı anlatabilirmisiniz

Forum istatistikleri

Konular
128,134
Kullanıcılar
449,853
Son üye
Megaronn

Yeni konular

Geri