Ufo vantilatör kule kart arızası

VehbiAksun

Üye
IMG_4246.JPG
IMG_4245.JPG
Arkadaşlar merhaba arkadaşımın ufo kule vantilatörü bozuk diye bana verdi belkiyapar kullanırım diye arızası açma düğmesine basınca hemen kapanıyor lcd bölümünü karttan ayırınca bu süre 1 2 saniye atıyor üzerindeki bir kaç adet kondansitatorü değiştirdim ama halen sorunum çözülmedi buradaki forumda konusu vardı ve denilenleri yaptım ama hiç değişme olmadı bu konuda yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler.

on off +5 volt la tetikliyorsa onun devresini bir takip et diyotları transistörleri kontrol et ,,

on off +5 volt la tetikliyorsa onun devresini bir takip et diyotları transistörleri kontrol et ,,
Hocam transistorler sağlam diyotlarda da sıkıntı yok ama zener diyotta bi sıkıntı var sanki bir ucunda 5 v var diğer ucunda yok on yapıp baktım yine yok ve on yaptığımda voltajda düşüş oluyor

Hocam transistorler sağlam diyotlarda da sıkıntı yok ama zener diyotta bi sıkıntı var sanki bir ucunda 5 v var diğer ucunda yok on yapıp baktım yine yok ve on yaptığımda voltajda düşüş oluyor
Slm aynı sorun benim cihazda da var cozebildinizmi nasıl yapmam lazim

Aşağıda yer alan "Benzer Konular"a göz attınız mı?
Tesekkur ederim ilginiz için ama nokta atışı yapmak için hangi parçayı değiştirmem gerek henüz netlestiremedim.Bu sarı parcayimi değiştirmem gerek acaba
Bu konuyu açan arkadaşın arızası ile aynı arızası keşke çözümünde soyleseydi

Ekli dosyalar

• IMG_20210130_001519632.jpg
    IMG_20210130_001519632.jpg
    181.5 KB · Görüntüleme: 73
Son düzenleme:
Slm ustalarım sarı kondansatörü değiştirdim şu an çalışıyor.Ama sanki çalismasi bana biraz garip geldi kesik kesik dönüyor sanki.Bu normalmi yoksa başka bir parcami sorunlu arkadaslar

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri