ubuntu ne kadar iş görür + ları ne - sileri ne

linüx sistemler içinde en gelişmiş ve yerine oturmuş bir azılım.

pardusta güzel tabiki. ubuntu bazı laptoblarda yüklü geliyor.

programcılar genelde ubuntu kullanır.

autocad ,proteus, Microsoft Visual Studio 2010, Photoshop CS2

Şu programları kullanıyorsan maalesef Ubuntu ve Linux uzak bir hayal... Ne Photoshop ne de Autocad'in Linux muadilleri yok, zorlarsan Photoshop yerine GIMP belki ama Visual Studio ve Autocad yerine kullanılacak program yok... Proteus biraz problemli de olsa WINE ile açılıyor...
Ancak 2. işletim sistemi olarak bi Linux distrosu kurup kullanmanı tavsiye ederim hatta kurma bile gerek yok Ubuntu'yu Live CD ile kurulum yapmadan tecrübe edebilirsin...

evet kullandığım proğramlarda çok sorun çıkaracağını söylediler bende kurmaktan vazgeçtim dediyiniz gibi sistemi hiç bozmadan kurmadanda deneyebilirmişiz birde ubuntuyu ücretsiz kapına kadar cd,si gönderiyorlarmış peki kargo ücreti alınıyormu yoksa ücretsiz teslimmi ediliyor birde nasıl sipariş vereceyimi bilemedim

Şu programları kullanıyorsan maalesef Ubuntu ve Linux uzak bir hayal... Ne Photoshop ne de Autocad'in Linux muadilleri yok, zorlarsan Photoshop yerine GIMP belki ama Visual Studio ve Autocad yerine kullanılacak program yok... Proteus biraz problemli de olsa WINE ile açılıyor...
Ancak 2. işletim sistemi olarak bi Linux distrosu kurup kullanmanı tavsiye ederim hatta kurma bile gerek yok Ubuntu'yu Live CD ile kurulum yapmadan tecrübe edebilirsin...

Oldukça yanlış bilgiler verilmiş. Paralı olarak autocad'in linuxtaki muadili Bricscad denebilir. Proteus wine yardımı ile sorunsuz açılmakta. Visual Studio için de Mono yazılımı var (her ne kadar paralı windows toolkitlerini içinde barındırmasa da temel bazı bileşenleri içermekte.. ama c# kodlayacaksanız elbette ki windows kullanmalısınız) Photoshop konusunda ise kesinlikle haklısınız. GIMP yeterli seviyede değil kesinlikle..

Ubuntu eskiden cd dağıtıyordu (kargo ücreti de almadan) ama artık ücretsiz cd gönderimi yok. İnternetten ücretsiz indirip usb belleğinize ya da cd ye (veya dvd'ye) yazdırmanız gerekiyor..

ubuntu 10.04 kurdum bay bi kullandım ama bilgisayarın ekranı gitti. yaptırdım tekrar kurdum 3-5 gün sonra tekrar gitti acaba
bir alakası varmıdır. Hoşuma da gitmişti

ubuntu tavisye ederim. internette rahat ve güvenli birşekilde dolasırsınız. çünkü coğu virus windows için yazılmış. virus bulasmıyor.

mandriva linuz full paketi gayet hosunuza gıdecektır ;:))

konudan ayrı olarak sony ericsson p990i pdam var buna internette bir kaç yerde ubuntu kurulabildiğini görmüştüm fakat teknik müdahale gerekiyor bu şekilde bir müdahale ile cihaza ubuntu kurmam cihazın ömrü bakımından bana sıkıntı yaratırmı

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,845
Son üye
burak_duyar

Yeni konular

Geri