txt dosyayı hex e çeviremiyorum

cgenius

Üye
Merhaba,forumda farklı konularda benzer sorunlar işlenmiş,üzerinde çalışmalar yaptım ancak sorunuma bir çözüm bulamadım.txt dosyaını önce notepad++ ile asm ye sonrada MPASMWIN ilede hex e çevirmeye çalıştım ancak sürekli hata alıyorum.

ESR test devresine ait ilgili txt dosyayı internetten buldum , hex e çevirebilmem konusunda ne gibii bir yol izlemeliyim?Yardımcı olabilirmisiniz?Teşekkürler.

Ekli dosyalar

• esr-meter.rar
    5.3 KB · Görüntüleme: 7
Merhaba,forumda farklı konularda benzer sorunlar işlenmiş,üzerinde çalışmalar yaptım ancak sorunuma bir çözüm bulamadım.txt dosyaını önce notepad++ ile asm ye sonrada MPASMWIN ilede hex e çevirmeye çalıştım ancak sürekli hata alıyorum.

ESR test devresine ait ilgili txt dosyayı internetten buldum , hex e çevirebilmem konusunda ne gibii bir yol izlemeliyim?Yardımcı olabilirmisiniz?Teşekkürler.

Merhaba.Aldığınız tüm bu hataları geri dönerek düzeltmeniz de lazımdır.MPASWIN’deki “assembly” kutucuğuna tam bastığınızda çeşitli hatalar bulunup,kırmızı renkte "%100 tamamlandı” eğer görülürse oluşan bu hatalarınız yüzünden derleme işlemi başarılı da değildir.Yeşil renkte “ %100 tamamlandı” görülmüşse bu dermeniz tam başarılı olmuş demektir.Bu derlemedeki hataları düzeltebilmek için “error” yazıp not defteri’nde yer alan error başlıklı satırların tümünü bulup onları ayrı ayrı düzeltmeniz lazımdır.

Aşağıda MEGEP dökümanları/Mikrodenetleyici Programlama/Derleme İşleminin Yapılması konusunda bu “error” yazılı olan tüm bu hataların düzeltilmesinde nasıl yol izleneceği hakkında da,"not defteri" inde verilmiş bir örnek olarak da yer alarak, “örnek hata dosyası” şeklinde “error” hata dizimleriyle ayrıntıları içinde yer alan örnek ayrıca verilmiştir.(Sayfa 95-103 arasında) Aşağıdaki bilgiyi google’daki arama kısmına yazdığınızda size bu işlem için gereken Megep Dökümanı da karşınıza çıkıyor.(NO: 523EO0020.pdf) Kolay gelsin.

Kaynak : MEGEP/523EO0020.pdf (MİKRODENETLEYİCİ PROGRAMLAMA)

kaynak bilgi için teşekkür ederim, inceleyip hataları düzeltmeye çalışacağım.

Merhaba, hocam ilgili dökümanda asm dosyasının hex dosyasına dönüştürülmesini inceledim,şöyle bir sorunum var, assemble yaptığım zaman kırmızı ve %100 Assemble Error bilgisi alıyorum.Masaüstümde hataları düzeltebilmem adına olusan ERR dosyası boş şekilde kaydediliyor (0 Byte).Notepad ile açıyorum ancak doğal olarak dosya içeriği görülmüyor.Şimdi bu sorunun kaynağı ne olabilir?Normalde .txt uzantılı verilmiş dosyayı notepad ile .asm formatına dönüştürdüğüm için sorun oluşabilir mi?

Teşekkürler.

Merhaba,derleme işlemi başarılı şekilde tamamlanmıştır.Teşekkürler.

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,844
Son üye
mehmet.ali.turhan.99@gmai

Yeni konular

Geri