turkiyede-ilk-defa-galyum-nitrat-transistor-ve-entegre-devre-uretimi-ya

seagate

Profesyonel Üye
Sevinmedim değil arkadaşlar. Ama neden radar gsm entegreleri falan ? Bu insanlardan aldıklarınızı savunma sanayi yada son tüketici ürünleri yapmak için harcıyorsunuz. Yaparsınız eminim ama bittikten sonra vatandaşımızın hayatında ne değişecek ?

Bak bu telefonun 4G çipi türk malı arkadaşlar !
Ne yapalım ? Ben Nokia 3110 kullanıyorum !

Başlanması heyecan verici, hedefler boktan !
Para eden entegreleri yapalım, para kazanalım ! Mantalite bu !
Arkadaşlar bu Tüpütak bu zamana kadar ne yapmış ?
Hangi arkadaşımız bu hizmetlerden faydalanmış ?

Siyasilerin kadro savaşı verdiği bir kurumdan ne bekliyorsunuz ?
Transistör üretemeyen bir ülke 4G entegresi yapacak !
Tamam, olsun başkasının patenti (yerli otomobil markaları gibi) en azından "tesisimiz var" deriz.

Günün birinde elinizde işlemci şeması ile kapılarına gittiğinizde size ne diyecekler ?
Git otobüs yak, şehri talan et, polis vur, ne işin var cpu şemasıyla manyak adam ...
Veya maalesef biz kamu yararına çalışan bir kurum değiliz ... (demezler mi adama ?)

Bizim paramızı kullanıp bizi kandırmaya çalışıyorlar.
Sus ! Yok sana "Makarna", "Kömür" !

Önemli değil olmasın makarna kömür .
Onun yerine odun var.
Yalova belediyesi kestiği ağaçların odunlarını dağıtıyor üzülme.

Tabi sevinilmeyecek bir durum degil , şu anda yerli diye urettigimiz İHA lar Altaylar Ataklar in elektronik sisteminin hangisi yerli? F16 larimizin kontrolü bir tuşla Amerika ya bakiyor neden ? Kendi işlemcimiz yok çunku, Her yıl işlemci için yurtdisina milyonlarca $ bayiliyoruz. Bir Intel olamayız bir atmel olamayız bir mikrochip,AMD vs. olamayız ama kendi sökugumuzu dikecek kadar işlemci üretmek bence bir devrim olur.

F16 larimizin kontrolü bir tuşla Amerika ya bakiyor neden ?
Kahvede böyle bir muhabbet olsa tamam derim de bari siz yapmayın. Bunun bir şehir efsanesi olduğunu artık herkes biliyor.

Şehir efsanesi olduğu icinmi ASELSAN da 3 tane muhendisimiz ayni anda olduruldu.(pardon intahar etmis) bugun aldigin mercedes marka otomobili bile adamlar uydudan motorunu kilitleyebiliyor, benim şahsi gorusum bu ,koskoca amerika bunu düşünmüştür.

Ayrıca artık F16'lar yerli yazılım ile uçuyor...

Forum istatistikleri

Konular
127,965
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri