tsx nano-tsx07 telemecanique plc için programlama yazılımı

black cat

Üye
saygıdeğer meslek taşlarım tsx07-modicon tsx nano telemecanique plc için programlama yazılımı varmı.PC için.Ayrıca bu sözükonusu plc için pc-plc bağlantı kablosunun ne tür bir özelliği olmalı.elim pl7 yazılımı mecut fakat ppı kablo nano serisi plcyi tnımıyor.ayrıca s7200 ppı kabloyu zaten port farkları yüzünden kullanamıyorum.yardımlarınız için şimdiden teşşekkür ederim.Ayrıca bu kriz ortamında umarım tüm elektrik camiası ayakta durmayı başarır.Herkese kolay gelsin.:(

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
aynı dertten bende de var plc var ama yazılımsız bi işe yaramıyo

arkadaşlar bana plc7 programlarını ve nano programını gönderirseniz sevinirim ..

telemecanique modicon tsx nano plc için programlama yazılımını banada gönderirseniz sevinirim, özel mesaj atamıyorum 20 entry yazmam lazımmış, mail: ***********@gmail.com
şimdiden teşekkürler arkadaşlar...

Moderatör tarafında düzenlendi:
Sayın black-cat;
Programları sayın hasata'ya gönderdim sanırım sizlede paylaşır. Fakat PC-PLC haberleşme kablosunu satınalmanız gerekir. Tam kodunu hatırlamıyorum ama SCHNEIDER bayilerinden temin edebilirsiniz eğer bulamazsanız bana yazın ben size göndereyim. Ancak size tavsiyem yapacağınız iş çok kompleks değilse elinizdeki PLC lerden kurtulmanız olur sebepleride;
İki PLC de eski ve çok pahalı devamında PLC kullanmak istediğinizde size çok pahalıya malolacak kullanmak için harcadığınız emeği yeni model TELEMECANIQUE PLC aldığınızda yani MODICON M340 veya TWIDO sil baştan tekrar harcayacaksınız. Buna ek olarak ilave kartları ve Oparatör panelleri emsallerine nazaran yine çok pahalı artı tüm kablolar ücretli ve pahalı panel programlama kablosu, PLC-OP haberleşme kablosu.....
Bunların yanısıra sürekli PC-PLC haberleşme sorunları yaşayacaksınız.. Tecrubeyle sabittir.

Ben size alternatif PLC ler öneririm mesela DELTA
bunun için gerekçelerim ise;
Ucuz ve birçok işe cevap verebilecek kapasitede
Programları ve uygulama örnekleri kolayca bulabilirsiniz.
Kabloları standart konnektörlerden yapabilir veya satınalmak isterseniz 6 USD liste fiyatında net 3-4 USD gibi makul bir rakama temin edebilirsiniz.
yazılımları kolay ve teknik desteği güzel.

yinede Telemecaniqu konusundaki problemlerinize elimden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışırım....

sayın ansez telemekanik plclerden makinamda premium ve modicon plcler var ben daha önce telemekanik kullanmadığım için zaman zaman sıkıntı yaşıyorum elimde program olarakta pl7 4.4 versiyonu var.Fakat bağlantı kuramıyorum bu program nasıl kullanılıyor yadımcı olabilirmisiniz?

sayın ansez; gönderdiğiniz mail bana ulaşmadı, yazdığım maili kontrol ettim bi sorun gözükmüyor, yazarken bi hata yapmış olabilirsiniz, tekrar gönderirseniz sevinirim:)

arkadaşım merhaba tsx nanao programı varmış sende bana da yollarsan sevinirim ******@reelsistem.com şimdiden teşekkür ederim

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
127,949
Kullanıcılar
449,594
Son üye
srdrgl1905

Yeni konular

Geri