troid açmıyor

volky

Üye
slm arkadaşlar benim ana dağıtım panosunda troid var ve bu troid 1250 a lik tmş ye bağlı. şalter üzerinde a,b,c,d,e gibi karakteristik eğrileri var ve bellli ayar değerleri var. ancak bu şaltere bağlı olan troid herhangi bir kaçak olması durumunda yada nötr ile toprağın birleşmesi durumunda dahi açma yapmıyor. şalterin arızalı olmadığını biliyorum. çünkü bu şalterdn 4 ayrı yerde gene var onlarda da aynı sorun var benim burda yapmam gereken bir ayar mı var. şalter 1250 a lik.
saygılar.

Toroidin bağlı olduğu rölede test butonu varmı ve bu butona bastığınızda şalter açma ya-
pıyormu ?Rölenin beslemesi normalmi ?Röledeki akım ayarı ve açma süresi ayarları hangi
değerlerde ?

mrb arkadaşım.açık kapalı kontak bağlantılarını bağlantı şemasından kontrol edin doğrumu yapılmış

bağlı bulunduğu rölede test butonu olmamakla birlikte herhangi bir ayar skalası da mevcut değil

(toroid)kaçak akım rolesi mi var eger bu varsa salterin akımı ile alakalı bir olay degıl seninki kaçak akımla alakalı genelde boyle tesislerde sık sık enerji kesintisi oluşturacagından devre dışı bırakılmıştır vede muhtemelen açma bobini var vede enerjisi kesik

açma bobini var ama bağlantısı yapılmış şekilde.

Sevgili kardeşim troid'in mevcut rolesi 2 adet led olmalı bunlardan birisi yeşil yani sistem normal çalışıyor diğeri kırmızı sistemde problem var anlamında sende eğer kırmızı yanıyor ve şalter açmıyor ise bağlantılarının kontrol etmeni tavsiye ederim. Yada açma bobinini kontrol et. Eğer hala çıkamz isen marka ve modeli bildirirsen sana yardımcı olmak isterim

burada muhtemelen bağlantı şekli yanlıştır troid bobininiçinden R S T Mp uşrının hepsinin geçirilmiş olması gerekir. bu röleyi ilk defa bağlayn arkadaşlar genelde nötr ucunu dışarda bırakıyor...

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri