Trifaze ve Monofaze Elektrik Kullanım Bilgisi

Trifaze ve monofaze elektrik kablo bağlantıları çok detaylı bir konu.Öyleki 3 faz ve bir faz söz konusu.Trifaze nötr kullanmıyor ama bazı bağlantılarında nötr niçin var?Prizler ve fişlerde buna göre çok detaylı bulunuyor.
Şimdi,trifaze monofaze çoklu bir elektrik uzatma prizi(kablosu)iç yapısı ve bağlantısını ve detaylı bilgi açıklayacak, bilgiyi genişletecek,kullanım alan ve motor bağlantılarını gösterebilecek,bilgiler rica ediyorum.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Trifaze ve monofaze elektrik kablo bağlantıları çok detaylı bir konu.Öyleki 3 faz ve bir faz söz konusu.Trifaze nötr kullanmıyor ama bazı bağlantılarında nötr niçin var?Prizler ve fişlerde buna göre çok detaylı bulunuyor.
Şimdi,trifaze monofaze çoklu bir elektrik uzatma prizi(kablosu)iç yapısı ve bağlantısını ve detaylı bilgi açıklayacak, bilgiyi genişletecek,kullanım alan ve motor bağlantılarını gösterebilecek,bilgiler rica ediyorum.
Şimdi biliyorum,kolay bilgi.

Hic bise anlamadim hocam.soru sormussunuz kendi sorunuza da kendiniz cevap vermissiniz.ogrendiniz sanirim)

Gülmekten kendimi alamadım. :p Tam bir komedi ya.:D

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri