trifaze monofaze çevirmek

ercan2755

Üye
trifaze bi prizden monofaze çıkışlar almak istiyorum kendime bir pano yapacağım
aşağıda çizdiğim mantık doğrumudur ve bu panoya voltmetre de bağlamak istiyorum onu nasıl yapacağım

W0qWy8.jpg

yapmak istediğim pano bu malzemelerim hazır

IMG_1727.jpg

IMG_1726-225x300.jpg

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
çizdiğin doğru yalınız tiri faz pirizin orta uç nötr olmasına dikkat et çoğunda orta koruma topraklaması olur

Enerji girişi en alttaki duvar fişi değil mi? O zaten 5 uçlu yani 3 faz+nötr+toprak.

Saygılar....

çizdiğin doğru yalınız tiri faz pirizin orta uç nötr olmasına dikkat et çoğunda orta koruma topraklaması olur
koruma topraklamasi derken
pano içerisinde topraklamayı nasıl yapacağım

Moderatör tarafında düzenlendi:
Peki sizin bu üç priziniz de dengeli ve eşit yük çekecek mi , sizin enerji alacağınız bu sanayi tipi prizin toroidal kaçak akım sistemi ile korunmadığından emnimisiniz ?

Peki sizin bu üç priziniz de dengeli ve eşit yük çekecek mi , sizin enerji alacağınız bu sanayi tipi prizin toroidal kaçak akım sistemi ile korunmadığından emnimisiniz ?
şöyle belirteyim bazen bu panoyu monofaze bi prizden trifaze dönüş yaparakta kullandığımız yerler oluyor

Üstteki resim nedir? Alttaki nedir?

bana bu pano konusunda konuşacağım biri var ise özelden bi yazabilirmi rica etsem çünkü kendim yapmak istiyorum hazırları çok pahalı

Üstteki resim nedir? Alttaki nedir?
ilk baştaki resim benim kendi çizdiğim mantık bumu diye sorduğum. alttakiler biri panonun ön yüzü bir arka yüzü

Moderatör tarafında düzenlendi:
ilk baştaki resim benim kendi çizdiğim mantık bumu diye sorduğum. alttakiler biri panonun ön yüzü bir arka yüzü
Sizin çizdiğiniz şekildeki trifaze priz, fotoğrafını verdiğiniz trifaze prizle aynı değil. Kontak yerleşimi o şekilde değildir, kauçuk prizler o şekildedir.

Siz ne yapmak istediğinizi detaylı şekilde anlatırsanız faydalı olur.

Sizin çizdiğiniz şekildeki trifaze priz, fotoğrafını verdiğiniz trifaze prizle aynı değil. Kontak yerleşimi o şekilde değildir, kauçuk prizler o şekildedir.

Siz ne yapmak istediğinizi detaylı şekilde anlatırsanız faydalı olur.
benim yapmak istediğim trifaze girişi olup monofaze çıkış yapmak 3 ayrı fazda her faza 6 yada 9 monofaze priz bağlamak o şekilde priz yapmamın sebebi trifaze olup soketli priz çok yok kilitli yani

bazı durumlarda bu panoyu normal prize takıp da kullanabileceğimiz şekilde olması lazım
bu tarz bi dönüştürme şekliyle
7fb2c9ac68a5cee8626441d544d19407.jpg

Forum istatistikleri

Konular
128,165
Kullanıcılar
449,930
Son üye
oguuz680

Yeni konular

Geri