trifaze elektrikli şofben hakkında bir soru ?

arkadaşlar merhaba...bir müşterim dairesine 3 fazlı şofben taktıracak ve benden bunun için aboneliği 3 faza çevirmemi istedi..ancak bu apartman dairesi ve hepsi monofaze..tedaş bir sıkıntı çıkarır mı acaba...proje gerekecek mi
yeni proje yapılması gerekir. hatta önceki projeyi dikkate almadan evdeki bütün prizleri tek tek göster ve şofbeni felan çiz. benim arkadaş abone vermeye gittiğinde mesela 3'lü sıvaaltı prizi tek yerine 3 adet sayıyordu. sizin oradada uygulamayı öyle yapıyorlarsa dairenin gücü değişti demektir.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
kayserılı hoca bu program nedir acaba nereye kurduğu belli değil soruda sormuyo bı garıplık var bu programda bı yanlış yapmayasın.

kayserılı hoca bu program nedir acaba nereye kurduğu belli değil soruda sormuyo bı garıplık var bu programda bı yanlış yapmayasın.
kadir1978 bey program kötü amaçlı bir şey yok. herkes kullanıyor. programı ilk açtığında soru sorması gerekiyor. kurulum yapıyımmı diye. Eğer ilk defa bu programın bu sürümünü kullanıyorsan evet tıklamalısın. daha önce aynı sürümü kullandın isen gerek yok. programı evet dediğinde program'da kullandığım ocx dosyalarını windows/system32'ye kopyalıyor. programı hertürlü antivirüs v.s. taratabilirsin. bu işlemden sonra program açılıyor. program herhangi bir yere kurulumlu değil. exe dosyası nerede ise orada çalışıyor.

arkadaşlar merhaba...bir müşterim dairesine 3 fazlı şofben taktıracak ve benden bunun için aboneliği 3 faza çevirmemi istedi..ancak bu apartman dairesi ve hepsi monofaze..tedaş bir sıkıntı çıkarır mı acaba...proje gerekecek mi
güç artırım projesi branjman trifaze sayaç kolon hattı ve tesisatın projeye uygun hale getirilmesi tedaşa abonelik ücreti ödenmesi. iş bu prosedürlerle yapılırsa hiç bir sorun çıkmaz. tabiiki direkten monofaze geliyorsa panodada trifaze kompak 300 ma k.a.r ayrıca topraklamayı yenilemen gerkebilir.eeeeee biraz masraflı işler tabiiki. kolay gelsin.

Arkadaşlar başıma bir olay geldi bugün.Benim yeni açtığım işyerime elektrik aboneliği için ortak olduğum arkadaşım bugün gebze sepaş'a gitti.Ben aboneliği açtıracak diye beklerken sayacın resmini çek gönder dedi.Ben de çekip gönderdim telefonu android değil.Whattshap ve e-mail yok.MMS le gönderdim baktım gitmiyor.Kalktım yanına gittim.
Dükkan 10 yıl depo olarak kullanılmış elektrik tesisatı ve makel marka dijital sayaç'ı var.Ama gebze sepaş sayaç2ın eski aboneliğini bulamıyor.Binadaki şuan kullanılan aboneler var ama dükkanın yok.10 yıldır abonelikle ilgili bir işlem yapılmadığı için.2006 yılında sistem bilgisayara geçmiş.Eski sayaç nerede bilen yok!Kim sayacı değiştirdi onuda bilmiyoruz.Şimdi yeni proje çizdirme ve yeniden abonelik yaptırma işi çıktı.Ben trifaze almayı düşünüyordum 5kw internette araştırdım forumda da araştırdım bulamadım!
Monofaze abonelikle trifaze abonelik arasında ne kadar ücret farkı var?Bu dükkan yenimahalle çayırova merkezde ve amacım revizyon ve 3 fazlı motor denemem gerekirse kullanmak için benim amacım daha ileriye doğru trifaze almaktı ama böyle sorun çıkınca bende şimdi alayım diyorum ne kadar fark olacak abone ücretinde bilen var mı?
;:

Elektrik kurumu trifaze için oboneye güç artırımı yapacaktır. Bunun için de Elektrik Teknisyenleri odasına bağlı yetkili bir elektrikçinin proje çizmesi gerekiyor. Monofaze şofben tercih etmesi daha uygun olur. Ayrıca proje çizmek ve sayacı değiştirmekle de bitmiyor. Kablo kesiti farkı da ortaya çıkıyor.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,903
Son üye
furoz6868

Yeni konular

Geri