trifaz termostat arıyorum

DR.Kimya

Üye
Merhaba
Tek prob için 3x220 fazı kesebilecelek (rezistansları 3 faza bölerek 220v bağlayacağım) trifaz bağlantılı sıcaklık kontrol cihazı arıyorum uzun süredir arıyorum yardımcı olurmusunuz
bir de bu termostattan 90a geçermi? (220v olarak kullanım hesabıyla)
herkese teşekkür ederim.

Neden termostattan güç geçirmek istiyorsunuz genelde termostastlar kontrol elemanıdır.

Nacizane tavsiyem termostat ile uygun güçte bir kontaktör sürünüz. Kontaktörden ise güç devresini geçiriniz. Trifaze bir kontaktör işinizi görecektir.

Kolay gelsin.

Merhaba.Bakın,termostatlar (Mekanik gazlı veya elektronik/dijital olmuş da olsa) 3 fazlı olamaz.Siz 3 fazlı kontaktörün bobin çalıştırma devresine 220 voltu örneğin dijital sıcaklık kontrol cihazının termostat mini rölesi (Bu mini röle bu kadar fazla akımı taşımaz,bu yüzden kontaktör kullanmak gereklidir) ile mini rölenin bu kontağı kapandığında/açıldığında (NO/NC) bunu kontaklarından geçirip kontaktörün 220 volt ac bobinine seri olarak vereceksiniz,ama bu kontaktördeki 3 fazlı kontakların kullanımı, 3 fazlı ayrı bir devre şeklinde ,yani asıl kumanda devresi şeklinde çok ayrı olacaktır.90 amper 3 fazda 3 * 30 A şeklindeyse, yani bu 3 fazdaki toplamda yaklaşık 20 kW'lık bir güçse eğer,30-40 amper 3 fazlı bir kontaktörün 3 ayrı kontağını 3 * 220 volt ac şeklinde kullanılıp bu işinizi rahatça görebilir.Kolay gelsin.

off off mıllet boyle arkadaşların sayesınde para kazanıyor arkadaş kusura bakmasın şimdı ben sana trifaze termostat var desem bir termostat veya farketmez uç faz için 3 termostattan kontrol edılen bır röle kontaktor bır kutunun içine koysam kullandığım malzemenın 10 katı fiyat çeksem bal gıbıde alacaksın demekkı yapmayın bıraz mantıklı soru sorun bilmiyorsanız ya ustasına gıdın oğrenın yada bu işe gırmeyın

Merhaba
Tek prob için 3x220 fazı kesebilecelek (rezistansları 3 faza bölerek 220v bağlayacağım) trifaz bağlantılı sıcaklık kontrol cihazı arıyorum uzun süredir arıyorum yardımcı olurmusunuz
herkese teşekkür ederim.

Aradığınız devreyi, sauna tipi buhar makinelerinde bulabilirsiniz.Ortalama 3x7.5kw rezistans kullanılmaktadır.Rezistanslar kontaktör vasıtasıyla sürülmektedir.Kontaktörlerini değiştirerek istediğiniz akımı çekebilirsiniz.Henüz bu işi tek başına yapabilen üç fazlı termostat icat edilmedi.Termostat yapısı gereği bir ısı sensörüdür.Elektronik termostatlar ile direkt güç aktarımı yapılamaz,kontak akımları çok düşüktür.Mekanik gazlı termostatların kontak akımları daha yüksektir.

off off mıllet boyle arkadaşların sayesınde para kazanıyor arkadaş kusura bakmasın şimdı ben sana trifaze termostat var desem bir termostat veya farketmez uç faz için 3 termostattan kontrol edılen bır röle kontaktor bır kutunun içine koysam kullandığım malzemenın 10 katı fiyat çeksem bal gıbıde alacaksın demekkı yapmayın bıraz mantıklı soru sorun bilmiyorsanız ya ustasına gıdın oğrenın yada bu işe gırmeyın

Kimyager olarak bilmiyor olmam ayıplanacak bişey değil sorarak öğrenmeye çalışıyorum
Binbaşı ve serkan_48 arkadaşım çok teşekkür ederim bütün yükü kontaktöre yaslamak varken teferruatlı işlerle uğraşmışım
Yorumlarınıza çok teşekkür ederim

Merhaba
herkese teşekkür ederim.

bilmemek ayıp değıl tabii kı oğrenmek ıstemende gayet doğal ama ılk mesajını alıntı yaptım özellıkle kelımeler oyle demıyor oğrenmek ıstıyorm fılan deseydın buradakı her arkadaş canı gonulden yardımcı olurdu konu hakkında bılgı sahıbı ıması var uzun suredır 3 fazlı termostat arıyorum dıyorsun buda demekkı kullandın ıhtıyac oluştu bulamıyorsun ben bu anlamı çıkardım sevgılı kardeşım sayın kımya

Sayın dr kimya sizin aradığinz thermostat vardir 've kullaniliyor Ben buyuk kumpir ve pizza firinlarinda fritozlerde. Kullanıldığını gördüm biliyorum ama işin açığı bir termostattan fazla güç beklemeyemezsin sonuçta termostatin sana verdiği belli bir güç vardır o gücün daha ustunde guncun varsa üç fazlı termostat kullanamazsin en iyisi ufak bi kontaktor devresi kur tek fazlı termostattan kontaktoru komite et ver coşkuyu çalışsın kafan rahat olsun

Sayın dr kimya sizin aradığinz thermostat vardir 've kullaniliyor Ben buyuk kumpir ve pizza firinlarinda fritozlerde. Kullanıldığını gördüm biliyorum ama işin açığı bir termostattan fazla güç beklemeyemezsin sonuçta termostatin sana verdiği belli bir güç vardır o gücün daha ustunde guncun varsa üç fazlı termostat kullanamazsin en iyisi ufak bi kontaktor devresi kur tek fazlı termostattan kontaktoru komite et ver coşkuyu çalışsın kafan rahat olsun

9A değil 90A arıyor Sn Dr kimya aradığınız termostat var ve kullanılıyor demişsiniz herhalde onlar hanesini görmediniz :) Fotoğrafını burda paylaşında görelim şu muhteşem termostatı :)

Forum istatistikleri

Konular
128,161
Kullanıcılar
449,920
Son üye
Bafrali1655

Yeni konular

Geri