Transistörler arasında fark var mı?

ugust

Üye
Sese duyarlı led yapmak için bi konu buldum ancak transistör bir fark yaratır mı? Tip31 (BD241) Transistör İle Çok Muhteşem ve Hesaplı Sistem Bayılacaksınız [RESİMLİ]Bulduğum konu bu burada. bd241 transistör demiş ben bu transistör yerine BD135 transistör kullansam sıkıntı olur mu ? yardımlarını bekliyorum.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Merhaba.Buradaki anahtar kelimeniz "mono-stereo vumetre" lerdir.Nette arama yaparsanız çok daha verimli çalışan vumetre devre örneklerini kolayca bulabilirsiniz.TIP31'li olanı basit bir devredir, ama o kadar da verimli değildir.Entegreli çalışanları üzerinde durun.kolay gelsin.

Merhaba.Buradaki anahtar kelimeniz "mono-stereo vumetre" lerdir.Nette arama yaparsanız çok daha verimli çalışan vumetre devre örneklerini kolayca bulabilirsiniz.TIP31'li olanı basit bir devredir, ama o kadar da verimli değildir.Entegreli çalışanları üzerinde durun.kolay gelsin.
valla bu işlerde yeniyim baba elektrikçi ama pek anladığım yok benim yani ben hangi modelleri kullanabilirim aklınızda varmı

valla bu işlerde yeniyim baba elektrikçi ama pek anladığım yok benim yani ben hangi modelleri kullanabilirim aklınızda varmı
ve basit olması daha iyi bu yapılan devreden istenileni alabilirimiyim yani müziğe göre ledlerin yanıp sönmesini.

Sn. binbaşı nın dediği gibi tasarlamak istediğiniz devre vumetre devresidir. Eğer bu işte yeniyseniz ki yorumda belirtmişsiniz internette veya bazı elektronik dükkanlarında bu devreler satılıyor ister parça halinde ister kart halinde satılıyor sizin için en uygunu hazır kart halinde alıp giriş-çıkış bağlantılarını yapmaktır daha uygun olur hemde sorunsuz :)

Sn. binbaşı nın dediği gibi tasarlamak istediğiniz devre vumetre devresidir. Eğer bu işte yeniyseniz ki yorumda belirtmişsiniz internette veya bazı elektronik dükkanlarında bu devreler satılıyor ister parça halinde ister kart halinde satılıyor sizin için en uygunu hazır kart halinde alıp giriş-çıkış bağlantılarını yapmaktır daha uygun olur hemde sorunsuz :)
Devreyi yaptım sıkıntısız çalışıyor ancak düşük sese duyarlı yapmanın bi yolu varmı ?

Vumetre devrenizde basit bir amfi sistemi kurulu mu ? Devre şemasını atarsanız daha iyi yardımcı olmaya çalışırız :)

Hayır amfi devresi kurulu değil alttaki devreyi BD243 transistör bulamadığım için BD241 ile yaptım yüksek seste çalışıyor ancak sesi kıstığımda ledler yanmıyor bunun düşük seste yanmasını nasıl sağlarım şimdiden sağolun

Ekli dosyalar

• rhn00.jpg
    rhn00.jpg
    279.9 KB · Görüntüleme: 16
Hayır amfi devresi kurulu değil alttaki devreyi BD243 transistör bulamadığım için BD241 ile yaptım yüksek seste çalışıyor ancak sesi kıstığımda ledler yanmıyor bunun düşük seste yanmasını nasıl sağlarım şimdiden sağolun

http://www.ebay.com/itm/10pcs-BD243C-BD243-TRANSISTOR-NPN-100V-6A-TO-220-/251662772869

İsterseniz BD243 transistörü buradan sipariş edebilirsiniz. Transistörlerin akım değerleri ve çalışma gerilimleri ile alakalı olabilir. BD243 ün akım ve gerilim değeri daha fazla fakat yinede bir amfi devresi kurmakta yarar var hazır kit halinde satılıyor. Transistörün kollektör arasına bağlayabilirsiniz.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,153
Kullanıcılar
449,897
Son üye
alcaponee

Yeni konular

Geri