Transformatör Genel Bilgiler (başka başlık açmayınız)

Benim bir sorum olacak dikdörtgen şeklinde bir oda düşünün içinde HV/HV ve HV/LV 5000 kva 3000 kva ve 2500 kva güçlerinde trafolar var odada yerleşim yaparken 2 trafo arası veya trafo duvar arası mesafeler yani kısacası yerleşim ile ilgli bilgi verebilecek ustalardan yardım istiyorum tşk ler

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
histerisiz çevriminden,histerisiz kayıblarından ve girdap akım kayıplarından da bahsedecekmisiniz?

Bu trafoda bir mantik hatasi var ama cozemedim. Baglantisi nasil olmali soldaki 2 kablodada faz var

Ekli dosyalar

• IMG-20170721-WA0007.jpg
    IMG-20170721-WA0007.jpg
    110.2 KB · Görüntüleme: 207
Bana proje konusunda yardımcı olacak arkadaşlar var mi acaba . Çok ihtiyacım var

Direküstü Trafolarda trafonun çıkış kabloları neye göre seçiliyor,misal 100kva trafoda havai hat çıkışları 3ASTER+R/P ise ne seçmeliyiz ? 3x70 nyy veya 3x50 nyy gibi

Merhaba arkadaşlar, yeni konu açıp gereksiz yere bilgi kirliliği yapmak istemedim. Yıllar önce amerikadan getirmiş olduğum saatli radyo vardı, 3 arkadaş almıştık, arkadaşlar normal konvertor ile prize taktiği gibi alet bozulunca bende dolaba koymuştum, şimdi gördüm ve voltaj ayarlayan prizleri araştırmak istedim.220 voltu 120 volta çeviren adaptörler var ama hz sıkıntı olur mu diye kararsız kaldım almakta. Sizce bu ürüne nasıl konvertör almam gerekir?

IMG-20200504-WA0006.jpg

S.a. 30v 10a ayarlı güç kaynağım için trafo seçimi nasıl yapmam lazım nasıl bir trafo ya ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim saygılar

Merhaba arkadaşlar, yeni konu açıp gereksiz yere bilgi kirliliği yapmak istemedim. Yıllar önce amerikadan getirmiş olduğum saatli radyo vardı, 3 arkadaş almıştık, arkadaşlar normal konvertor ile prize taktiği gibi alet bozulunca bende dolaba koymuştum, şimdi gördüm ve voltaj ayarlayan prizleri araştırmak istedim.220 voltu 120 volta çeviren adaptörler var ama hz sıkıntı olur mu diye kararsız kaldım almakta. Sizce bu ürüne nasıl konvertör almam gerekir?

Ekli dosyayı görüntüle 64242
Bir yıl geçmiş kimse yazmamış ben de şimdi gördüm. 2 mesaj ve kayıp genelde böyle oluyor bu yüzden boşta kalan sorular oluyor. Ayrıca cevap yazana bir teşekkürü bile çok görüyorlar.
Trafo çıkışı DC olsaydı sorun olmazdı ama AC çıkışlı olduğu için 60 hertzden referansla senkron çalışır olabilir. 220/110 adaptör ile saat çalışır ama frekans düşük geleceğinden saat sürekli geri kalacaktır.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri