Transformatör bağlantısı

Pardon yıne aceleye getırdım, evet kalın sargılar sekonder. Bu trafo makına kumanda(ızole) trafo oldugunu düşündümdü. Eskı makinalarda bunlardan çok görmüş kullanmısdım.

Soran arkadaşda teyıt edıyor son cevabında..

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Allah'a emanet çalışıyormuş...
o soğutuculu şey ne?
Trafoyla bağlantısı vardı, emin değilim ama eski model termik olabilir. Yarın işe gidince yakından bakarım içinde diyot varsa dc çeviricide olabilir, İki yıl öncesine kadar çalıştırıyordu sistemi, ama artık arızalara cevap veremiyorum, kablolar filan çürümüş soyulmuş, makine bazen kendi kafasına göre takılıyordu, ondan panoyu emekliye ayırdık.

o soğutuculu şey ne?
Şaseli tip diyot yada tristör olabilir.

Saygılar....
Trafoyla bağlantısı vardı, emin değilim ama eski model termik olabilir. Yarın işe gidince yakından bakarım içinde diyot varsa dc çeviricide olabilir, İki yıl öncesine kadar çalıştırıyordu sistemi, ama artık arızalara cevap veremiyorum, kablolar filan çürümüş soyulmuş, makine bazen kendi kafasına göre takılıyordu, ondan panoyu emekliye ayırdık.

Üstteki üç bıçaklı sigortada tip olarak gL/gG mi yoksa aR mi yazıyor bakabilir misiniz?

Saygılar....

Moderatör tarafında düzenlendi:
ömür törpüsü pano onu yapan bile artık ondan bişey anlamaz artık emekli olması daha iyi far ziyaretçisi oldu mu?

o soğutuculu şey ne?
l3Jlzg.jpg

4 dıyotla sogutucu üzerıne monte köptü dıyot.

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Geri