transformatör açık devre

ahmet9991

Üye
bostacalismayeni.jpg

deneyeceğim devre bu değil ancak benziyor.

anlamadığım kısım "test yapılacak transformatör" yazan bölümü nasıl çizeceğim.

benim bulduğum transformatör aşağıda, nerede bunun ayakları :D

UjbmChZ.png

Meslekle alakan olmadığın belli Ahmet :)

İlk şemandaki yıldız/üçgen O.G. trafosu, altta kırmızı çizili olan ise tek fazlı bir trafo. Uzun lafın kısası pırasa gösterip bununla yukarıdaki karnıyarık yemeğini nasıl yaparım der gibi bir soru olmuş. Pırasa ile karnıyarık yemeği yapılmaz.

Meslekle alakan olmadığın belli Ahmet :)

İlk şemandaki yıldız/üçgen O.G. trafosu, altta kırmızı çizili olan ise tek fazlı bir trafo. Uzun lafın kısası pırasa gösterip bununla yukarıdaki karnıyarık yemeğini nasıl yaparım der gibi bir soru olmuş. Pırasa ile karnıyarık yemeği yapılmaz.

peki karnıyarığın isis'teki adı nedir :D nasıl bir yol izlemeliyim?

Valla sen asyadasın amerikaya otobüsle nasıl giderim diyorsun bu konuda sana yardımcı olmak mümkün değil :)

Yok ben her konuda açık ve dobrayımdır İSİS mi İŞİD mi adı her neyse anlamam :) amacın simülasyon programında devre oluşturmaksa seçtiğin obje yanlış sadece bu bilgiyi verebilirim sana. Programı bilenler belki yardımcı olur size. Belki programda akım trafosunu sembolize ediyordur!

Son düzenleme:
Yok ben her konuda açık ve dobrayımdır İSİS mi İŞİD mi adı her neyse anlamam :) amacın simülasyon programında devre oluşturmaksa seçtiğin obje yanlış sadece bu bilgiyi verebilirim sana. Programı bilenler belki yardımcı olur size. Belki programda akım trafosunu sembolize ediyordur!

cevabınız için teşekkür ederim, önceki mesajım için de kusuruma bakmayın, sizi de etraftaki "her şeyi bilen" insanlardan biri sandım :D evet tek amacım programda çizebilmek.

4-5 saattir araştırıyorum, ki "üç fazlı trafolarda açık devre testi isis" ve benzeri çok arama da yaptım, ancak sonuç yok, sadece üstteki nesneye ulaşabildim ki o da olmadı zaten.

anlayan biri vardır ve yardım eder umarım.

bu konuyu daha sonra benim gibi merak edenler olursa kendi kendime çözümü buldum, ama çözümü söylemeyeceğim :D

ama sizi kafa karışıklığından kurtaracak ipucunu vereceğim, üstteki kırmızı ile çizilmiş olan transformatörle bunu yapmak mümkün, sadece adet farklı :)

isis'ten "tran-" şeklinde arayarak bulabilirsiniz.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,871
Kullanıcılar
449,461
Son üye
evenzhou

Yeni konular

Geri