Transfer Panosu Açık Şeması

Selam Arkadaşlar
Benim 48volt akülü besle devrem var bana şemeke elektiği kesildiği zaman otamatik olarak jenaratör devreye giriyor fakat benim akümülatörlerim 4 saat dayanıyor akü voltajı 46 volta düştüğünde jenaratörün devreye girmesini istiyorum bu jenaratör transfer panosunda nasıl bir değişiklik yapmam lazım.veya böyle bir sistem transfer panosu varmı Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekürederim.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
hocam ayrı fazlar kullanıp nötr hattını ortak kullandığımızda(ekts' de) hata veriyor
normalde çalışması lazım değilmi?

slm jeneratörün transfer panosunda yükte nasıl çalıştırırız acaba?Genelde boş çalıştırıyoruz Bakım amaçlı yükte çalıştırmak daha sağlıklı olacaktır muhakkak...

eğer transfer panosu kullanmak istemiyorsan 2 adet kontaktör iki adet kompakt şalter 2 adet zaman rölesi 1 adet iki kontaklı röleyle bu işi çözersin.[/QUOTE
fullmoon arkadaşım merhaba yukardaki sistem için bir devre şeması çizebilirmisin?size birde şöyle bir sorum olacaktır.otomatik transfer panolu jeneratörüm var yalnız bu jeneratörle birkaç yeri beslemem gerekiyor.yani oralarda elektrik sayaçları olduğu için otomatik tranfer panosunu nasıl yapabilirim?
kolay gelsin

eğer transfer panosu kullanmak istemiyorsan 2 adet kontaktör iki adet kompakt şalter 2 adet zaman rölesi 1 adet iki kontaklı röleyle bu işi çözersin.[/QUOTE
fullmoon arkadaşım merhaba yukardaki sistem için bir devre şeması çizebilirmisin?size birde şöyle bir sorum olacaktır.otomatik transfer panolu jeneratörüm var yalnız bu jeneratörle birkaç yeri beslemem gerekiyor.yani oralarda elektrik sayaçları olduğu için otomatik tranfer panosunu nasıl yapabilirim?
kolay gelsin
otmatik transfer panosundan kastım şudur.elektrik sayaçlarına kadar tek bir hat gelmektedir yani jeneratör çalıştığı zaman elektrik sayaçları yazıyor nasıl bir sistem kurayım ki elektrik sayaçları baypas olsun.
kolay gelsin

kardes senın gonderdıgın fotolar aacılmıyo yınede tesekkurler acılması ıcın bır cozum onerırmısınız
bu devre gercek anlam da lazım

çok teşekkür ederim bende böle bişey arıyordum
tekrar teşekkürler

dogru akımda negatif alternans yok, ama bu frekansın olmadığı anlamına gelmez. tabiki de var

Selam Arkadaşlar, Yurt dışında çalışıyorum (Irak ta ) çalıştığım projede 2 trafo (1500ve 2000 kVA lık) iki de generatör var(1000 ve 1500 kVA lık).
Bir trafo ve generatör grubu aydınlatma, diğer grup chiller ve pompa grupları için.
Bunların dışında 150 kVA lık başka bir generatör daha var ki bu : Ana hat kesildiği zaman , büyük generatörler devreye girene kadar (5-10 dk. süreyle) aydınlatma ve birkaç önemli devreyi besleyecek. Böyle bir sistem için otomatik transfer panosu nasıl oluşturulabilir ve gereken malzemeler nelerdir? Yardımcı olursanız sevinirim.. Teşekkürler

Forum istatistikleri

Konular
128,118
Kullanıcılar
449,822
Son üye
hamidettin

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri