Trafoyu Breadboarda bağlama

Son olarak, 220 V girişe, kablo soketinin sadece plastik kısmını sökerek, aşağıda ki resimde göründüğü şekliyle bir bağlantı yapsam sorun olur mu? Lehimlemeye gerek kalmaz diye düşündüm. Zaten kendiliğinden kabloyu tutuyor.

Ekli dosyalar

• P3190336.JPG
    P3190336.JPG
    1.8 MB · Görüntüleme: 15
  • P3190337.JPG
    P3190337.JPG
    1.9 MB · Görüntüleme: 11
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
@president isim benzerligi:)
@Ruslana Marek,
9 volt istiyorsan sadece sol ve sag kullanacaksin onlara kopru diyot bagla bos birak.
eger simetrik istiyorsan sol, kutup sag kutup orta sase olacak. kutuplr kopru diyota.
yok bana 4.5 volt tek lazim dersen de sol ya da sagdan birisi ve orta uc.
Aslında doğrultmaya gerek yok, triyak devresinde kullanacağım.

yaw anla iste:) o kisimlari kopru diyota lambaya neye takarsan tak:)

bir dahaki sefere cabuk yanit istiyorsan daha dusuk cozunurluk secebilirsin benim net kotu de:)
ne ise. bu trafoda zaten yaziyor girisler neyini cozemedin onu anlamadim dostum. 220 yazan yere sebekeden gelen elentrugu baglayacaksin obur kisimlari da cikis.
anladigim kadari ile yeni basliyorsun o yuzden sanirim yanlis yapmaya cekiniyorsun. bence cekinme en fazla gumler salter atar:)
yok est. o arkadas baya bas agrtimisti:)

Hayır kardeş, sanırım sen son attığım resimleri ilkleri ile karıştırdın.
bir dahaki sefere cabuk yanit istiyorsan daha dusuk cozunurluk secebilirsin benim net kotu de:)
ne ise. bu trafoda zaten yaziyor girisler neyini cozemedin onu anlamadim dostum. 220 yazan yere sebekeden gelen elentrugu baglayacaksin obur kisimlari da cikis.
anladigim kadari ile yeni basliyorsun o yuzden sanirim yanlis yapmaya cekiniyorsun. bence cekinme en fazla gumler salter atar:)
yok est. o arkadas baya bas agrtimisti:)
Hayır kardeş, sanırım sen bahsettiğim resimleri karıştırdın. İlk yazılanlarda sorun yok. Sana resimleri tekrar göndereyim. Bir alt mesaja resimleri tekrar yükleyeceğim.

Şimdi, söylemeye çalıştığım şu; soketin sadece plastik kısmını çıkardım ve aşağıda ki resimdeki gibi bir kısım ortaya çıktı. Direkt, hiç lehimleme yapmadan trafonun 220 V girişine bu şekilde bağlasam sorun olur mu? Böylece istediğim an çıkarıp takabiliyorum, hem lehimlede uğraşmak gerekmiyor.

Ekli dosyalar

• P3190336.JPG
    P3190336.JPG
    1.8 MB · Görüntüleme: 3
izole bant ile sabitlersen daha iyi olur, durduk yere cikmamis olur,
bence kablonun konektorunu parcalayacagina uygun bir konektor bulmalisin.

ben bir sey karistirmadim, sadece zaten giris yerleri yaziyor dedim.
neyse bu sekilde kullanman sakincali o kablonun teki firlarsa kotu olur,
sen onlari izole ile sabitle,

yolgezer kardesim lutfen yanlis anlama ama su profil fotonu bi degistir yaf:).. o bakislar ne oyle kime kizdinda boyle oldu))

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri