Trafosuz Adaptör için yardım.

Eklotje

Üye
Merhabalar,
24V 800ma çeken bir cihazım var, bu cihazı trafosuz adaptör ile beslemek durumundayım. İnternette araştırmalarımda en uygun olarak resmini eklediğim şemayı bulabildim. Bu devreyi 24V düşürüp kullanma imkanım var mı acaba, veya 24V 1a trafosuz adaptör devre şeması olan arkadaşlar yardımcı olursa memnun olurum.

Ekli dosyalar

• Trafosuz 30V adaptör.png
    Trafosuz 30V adaptör.png
    111.7 KB · Görüntüleme: 69
electroschematiucs e guvenme. devrelerinde hata olabiliyor. ozelliklr pot baglantilari.
devrede zaten hata gozukuyor da.
dogrultucu diyot yok. ama kutuplu kondansator var.
trafosuz cozunler ayrica 0.1 amper icindir, bence smps turune bakiniz. hatta hazir laptop adaptoru de olabilir.

Bunu 24V 1A adaptörü kullanacağım yer çok dar olduğu için, trafosuz olsun istedim. Trafosuz imkanı yoksa, istemediğim halde cihazın dışına trafolu bir adaptör koymak zorunda kalacağım ki, pek kullanışlı olmayacak.

1 amper cok cok yuksek bir akim.
smps trafolar cok kucuk. hatta istersen kendin tasarlar oraya buraya tikistirirsin.

Merhabalar,
24V 800ma çeken bir cihazım var, bu cihazı trafosuz adaptör ile beslemek durumundayım. İnternette araştırmalarımda en uygun olarak resmini eklediğim şemayı bulabildim. Bu devreyi 24V düşürüp kullanma imkanım var mı acaba, veya 24V 1a trafosuz adaptör devre şeması olan arkadaşlar yardımcı olursa memnun olurum.
Devredeki BZY85C15 leri BZY85C12 ile değiştirirsen Çıkış 24v Olur.

!!! Dikkat Tehlike !!! Devrede Giriş Çıkış Yalıtım Yoktur.

Son düzenleme:
Devredeki BZY85C15 leri BZY85C12 ile değiştirirsen Çıkış 24v Olur.

!!! Dikkat Tehlike !!! Devrede Giriş Çıkış Yalıtım Yoktur.
ne yaparsa yapsin o devre isini gormeyecektir!
dogrultma olmadan 5 ohm direnc ile dusurulmus birgerilim kutuplu kapasitore gidiyor. uzunvadede o kapasitor gumler. ayni sekilde 1 u 50 volt da giren voltaj ve kutuplama yuzunden gumler. devre hastalikli.
electroschematics sitesine guvenmeyin! hatali oluyor devreleri.

ne yaparsa yapsin o devre isini gormeyecektir!
dogrultma olmadan 5 ohm direnc ile dusurulmus birgerilim kutuplu kapasitore gidiyor. uzunvadede o kapasitor gumler. ayni sekilde 1 u 50 volt da giren voltaj ve kutuplama yuzunden gumler. devre hastalikli.
electroschematics sitesine guvenmeyin! hatali oluyor devreleri.

Sayın yolgezer74 hocam, feci derecede yer sıkıntım var. Bu işi trafosuz çözmek zorundayım, yoksa ekstra bir trafolu adaptör cihazımın yanında dolanıp duracak, bende bunu hiç istemediğim gibi, pek de kullanışlı olmayacak. Sizin önereceğiniz sağlam iş görecek bir devreniz varmı.

ufak boylu smps adaptorler olBilir tam boyutu bilemiyorum. ama istediginiz guc fazla. 24 watt, bunun yaratacagi isiyi dusunmek lazim.
misal lenovo s10 sarj aletleri 20 volt 2 amper. sizin isinizi gorebilirdi. eger devreyi 20 voltta calistirabilirseniz. ya da piyasada gerilim yarli laptop adaptorleri var.
ya da trafo sardirabilirsiniz. torid trafo sac trafodan daha az yer kapliyor. cunku bobin direkt nuveye sariliyor. belki sizin istediginiz olculere uygun bir nuve bulunabilirse onu bobinajcilara sardirabilirsiniz.

Forum istatistikleri

Konular
128,163
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Geri