trafonun çektiği akım

abı_hayat

Üye
arkadaşlar merhaba
110 v girişli 600v ve 700v çıkışlı bir trafo var bu yanmış sarıma gitti geldiğinde bunu bir test edeyim dedim yaklaşık 2m seyyar kablo ile 110 volt verdim ampermetreyi trafonun hemen yanına taktım 8 amper gösterdi daha sonra besleme şalterinin altına taktım 1 amper gibi bir değer okudum 2m kabloda neden bu kadar amperde değişiklik oldu anlamadım
bunun sebebi nedir ? çıkışında 600v ve 700v vardı

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
arkadaşlar merhaba
110 v girişli 600v ve 700v çıkışlı bir trafo var bu yanmış sarıma gitti geldiğinde bunu bir test edeyim dedim yaklaşık 2m seyyar kablo ile 110 volt verdim ampermetreyi trafonun hemen yanına taktım 8 amper gösterdi daha sonra besleme şalterinin altına taktım 1 amper gibi bir değer okudum 2m kabloda neden bu kadar amperde değişiklik oldu anlamadım
bunun sebebi nedir ? çıkışında 600v ve 700v vardı

Trafonun çektiği akım sabit olmaz hiçbir zaman yük durumuna göre değişkenlik gösterir.Üzerine yük yoksa çekeceği akım sabittir, buda gücüne göre değişir.Besleme kablosunun kesiti gerilim düşümüne etki eder bu değerde söylediğiniz kadar büyük olmaz.

kaç watt? boşta ve yükte ne veriyor,alıyor? neyin trafosu o?
o oynamak için tehlikeli bir oyuncak...

Ampermetre, trafo yakınında manyetık alandan etkilenmişdir. 1 amper çekmesi normaldir.

Trafonun çektiği akım sabit olmaz hiçbir zaman yük durumuna göre değişkenlik gösterir.Üzerine yük yoksa çekeceği akım sabittir, buda gücüne göre değişir.Besleme kablosunun kesiti gerilim düşümüne etki eder bu değerde söylediğiniz kadar büyük olmaz.
2m besleme kablosunda bu kadar çok akım değişikşliği olacağını sanmıyorun başka bir durum var
Ampermetre, trafo yakınında manyetık alandan etkilenmişdir. 1 amper çekmesi normaldir.
yanında telsiz vardı ama telsizden oldugunu sanmıyorum cunkı ampermetreyle ölçüm yaparken yanında mandala basıp konuşursan o dediğiniz oluyor basıma gelmişti manyetik alandan etkileniyor ampermetre
kaç watt? boşta ve yükte ne veriyor,alıyor? neyin trafosu o?
o oynamak için tehlikeli bir oyuncak...
kaç vat olduğunu bilmiyorum bir grup kondanstör var anlık olarak onları şoklama yapıyor

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri