trafolarda deprem gergı tertıbatı!

sdag

Üye
arkadaslar merhaba,

sizlere iki sorum olacak. 1.'si trafo odasında, trafo deprem gergı tertıbatı yapılması ıstenmıs. bu nedır nasıl bı sıstemdır. elınde kaynak olan varsa bana bıraz bahsedebılır mı? bu konuda yorumlarınızı baklıyorum. tesekkurler sımdıden...

Moderatör tarafında düzenlendi:
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
deprem gergi tetibatı trafonun alt kulaklarının 4 bir taraftan gergi halatları ile zemine çelik dübellerle sabitlemektir.en son yaptığımız otel taahüt işinde bizdende bu şartı istediler.

Bide depreme karşı , trafoların a.g ve o.g baralarının uç kısımlarının flex olmasında yarar vardır.

arkdasım resım cok ıyı olmus eyvallah

peki arkadaşlar bu kazıkları ana topraklama sistemine bağlamamız gerekmezmi .

mantıklı bi soru
bence bağlansa iyi olur
sonuçta deprem için yapılıyo malum ozaman da neyin nereden kopacağı belli olmuyooo

Arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim. Öncelik ile petkim'li isimli arkadaşın örnek fotoğrafını açamadım.
ekte 1000 kva kuru tip trafo uygulamamız vardır.Deprem gergi askıları tam olarak nasıl,nereden ve ne tür bir malzeme ile bağlanması hakkında bilgisi olan arkadaşların yardımcı olmasını rica ediyorum.

Ekli dosyalar

• IMG_6803.JPG
    IMG_6803.JPG
    188.4 KB · Görüntüleme: 98

Forum istatistikleri

Konular
128,119
Kullanıcılar
449,824
Son üye
Lecterer

Yeni konular