trafo ucları bulma

ismail074

Üye
arkadaslar elımde bı cıhazdan sokulmus bı trafo var ucları karısmıs bunun hangı taraf gırıs hangı taraf cıkıs bılmıyorum farkedermı ne tarafınfan 220 verdıgım benı bı aydınlatırsanız sevınırım . muhtemelen 220\12 v luk bı trafo

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
arkadaslar elımde bı cıhazdan sokulmus bı trafo var ucları karısmıs bunun hangı taraf gırıs hangı taraf cıkıs bılmıyorum farkedermı ne tarafınfan 220 verdıgım benı bı aydınlatırsanız sevınırım . muhtemelen 220\12 v luk bı trafo

Ölçü aleti ile primer ve sekonder uçlarını ölçeceksiniz. Giriş sargısı sarım sayısı çok olduğu için secondere göre daha yüksek direnç gösterir. Tabi dediklerim gerilim düşürücü trafoda.
Ters bağlamada trafo zarar görebilir.

trafonun giriş uçları kalın, çıkış ucları ince olur böylede bulunabilir.

trafonun kendi aralarında direnç gösteren kabloları ayır.ayırdığın her bölümde direnç değerleri sana bilgi verir.sekonder uçları primere göre hem kalın olur hemde direnç değeri düşüktür.primer ise değeri yüksek ve kablo daha incedir...K.G.

Pirimer ve sekonder lafları karışıklık yaratmasın.
Gerilimin yüksek olduğu taraf : İnce kesitli , çok sarımlı ve yüksek dirençli.
Gerilimin düşük olduğu taraf : Kalın kesitli , az sarımlı ve düşük dirençli.

Kolay gelsin...

Bende de lehimli trafo var cihzdan sokulmus 2 tane bir
tarafta 5 tane bir tarafta uç var nasıl kablo bağlayacağımı
bulamadım yardimlariniz ici simdiden sagolun

Mühendislerim,hocalarım abilerim :) elimde 3 farklı trafo var; biri iki primer iki sekonder uçlu,diğeri 2 primer 2+3 sekonder uçlu ve son olanın ise iki primer 6 sekonder ucu bir de ilave sekonder uçların altında 1 tane 4 tel birbirine lehimlenmiş topraklama gibi bişey. fotolarınıda yükleme şansım oldu, küçüğün altında EER-35 QF, büyük olanda ise EI-15 10v hıng lee yazmaktadır.Bunların uçlarını en kolay yöntemle nasıl bulabilrim. Şİmdiden teşekkürker.
20170216_015714.jpg
20170216_015739.jpg

20170216_015808.jpg

Sekonder devresi ortak O lı olmayabilir ; her gerilim için iki ayrı uç bulunabilir ; bu durumda birbiriyle omaj gösteren uçlar gerilim uçlarıdır.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,840
Son üye
111340

Yeni konular

Geri