Trafo Kademe Şalteri Yağ Kaçağı Giderilmesi (Resimli)

keşke dün fln dorumu ziyaret etseydim çok lazım olacaktı konu:
transformatörün bakımı

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
birde vakumlu yag koymak için kato kullanmak gerekiyor oda her yere gitmez vede uzun sürüyor kısa yöntemi varmı ben buldum ama su an yag takviyesi yapıyorum vede herhanf
Sayın Üyelerimiz;

Bugün işyerinde bakıma aldığım bir trafonun kademe şalteri tahrik mil flanşında yağ kaçağı vardı yağ kaçağını giderdim.Bu işlemide resimledim umarım beğenirsiniz.

56065153rk7.jpg

42889769ty9.jpg

31829949fp9.jpg

60701186sk3.jpg

48763847qw9.jpg

90351007ny2.jpg

16704974bd8.jpg

61499797mc2.jpg

50253048uw6.jpg

22309655ek2.jpg

vermis oldugunuz bilgilerden dolayı tesekkür ederim arkadaslar hermetik trafolara yag takviyesi yapılmasını ben yapıyorum gayette memnunum ama farklı bir sekil varsa ögrene biliriz birde vakumlu yag koymak için kato lazım oda heryere götüremiyoruz vakumu uzun sürüyor farlı bir yag koyma varsa lütfen bilgi alalaım birde trafodakı yag markaları fark edermi tesekkür

Gerçekten güzel bir çalışmanızı bizlerle paylaştığınız için

benim çalıştığım yer burçin erişen beyin çalıştığı yer gibi fakat ark ocağı diye geçiyor bizim iş yerinde 135 mva trafo 8 ay önce arıza yaptı 1 ay önce geldi 3 saat çalışmadan tekrar arıza yaptı.bende size o trafonun resimlerini yükleyeyim kısa zaman sonra boş ağırlığı 176 ton yağ ile ağırlığı 260 ton yerine koymak için 800 tonluk vinç geliyor.tamir ettik diyipte kayseri işi yapan arkadaşları fabrikadan dövüp göndermek lazımdıda

benim çalıştığım yer burçin erişen beyin çalıştığı yer gibi fakat ark ocağı diye geçiyor bizim iş yerinde 135 mva trafo 8 ay önce arıza yaptı 1 ay önce geldi 3 saat çalışmadan tekrar arıza yaptı.bende size o trafonun resimlerini yükleyeyim kısa zaman sonra boş ağırlığı 176 ton yağ ile ağırlığı 260 ton yerine koymak için 800 tonluk vinç geliyor.tamir ettik diyipte kayseri işi yapan arkadaşları fabrikadan dövüp göndermek lazımdıda
135 mva lık trafo nerede çalışıyorsunuz? ereğli demir çelik filan heralde. resimleri bekliyoruz

Güzel bir paylaşım olmuş burçin bey elinize sağlık .

Ben resimleri göremiyorum sebebi ne olabilir acaba yardımcı olursanız sevinirim. Bu tarz dökümnların bende de olmasını isterim. Teşekkürler mail adresim loginaspx devamı hot...

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri