Trafo Bakım Formu

mesutelb

Onursal Üye
Onursal Üye
Arkadaşlar bir trafo Bakım formu hazırladım.Bir göz atıp varsa Eksiklik /Hata/Eklenmesi gereken İşlem belirtirseniz sevinirim...

Ekli dosyalar

• TRAFO BAKIM FORMU.rar
    4.2 KB · Görüntüleme: 1,808
  • bak form.gif
    bak form.gif
    28.5 KB · Görüntüleme: 1,060
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Güzel bir çalışma olmuş Mesut Bey,yalnız bu form özellikle direk tipi trafo tesisleri için yapıldığı için emniyet kısmındaki kesici ibaresine gerek olmayacağını düşünüyorum.

Bir de sanırım emo'nun topraklama ölçümlerinde standartlaşmaya gideceğine yönelik söylemler var yani koruma için 5 ohm,işletme için 2 ohm değil de tesisin bulunduğu yerin topraklama ölçümüne göre seçilmiş şalter vb. korumaların kurtarmadığını gösterecek bir form.(Emo Kocaeli şubesinin böyle bir çalışması var.).İyi günler,saygılar.

Güzel bir çalışma olmuş Mesut Bey,yalnız bu form özellikle direk tipi trafo tesisleri için yapıldığı için emniyet kısmındaki kesici ibaresine gerek olmayacağını düşünüyorum.

Bir de sanırım emo'nun topraklama ölçümlerinde standartlaşmaya gideceğine yönelik söylemler var yani koruma için 5 ohm,işletme için 2 ohm değil de tesisin bulunduğu yerin topraklama ölçümüne göre seçilmiş şalter vb. korumaların kurtarmadığını gösterecek bir form.(Emo Kocaeli şubesinin böyle bir çalışması var.).İyi günler,saygılar.

Teşekkürler .Doğrudur kesici korumada ayırıcı açılması yeterlidir, fakat bazen Giriş travers ve izalatörlerin ,Alcu ve Cu klemenslerin kontrolu için TEDAŞ tan izin alarak ve yarım saatliğine (uygun görülen bir saatte ) kontrol mümkün olabiliyor. Buradaki kesici yerel dağıtım branşman kesicileridir ..
Topraklama konusunda , Bu çalışmalar yönetmelik haline dönüştüğü zaman elbette uygulama ve ölçümler ilgili şekilde yapılacaktır...Selamlar...

Çok yararlı bir çalışma olmuş sayın mesutelb çok teşşekür edeirm. bende sizin bu çalışmanızı indirdim yanlız ben bunu bina tipi trafo postası için değiştireceğim tekrar buraya upload edeceğim ihtiyacı olabilecek arkadaşlar için :)

Formu göremiyorum.

Sanırım 20 mesaj limiti var.

Tamamlayınca...

Göreceğim....

O..............

Yüzden........

Limit.....

doldurmam............

gerekiyor.............

Bence........

gereksiz.................

bir......................

detay................

Moderatör tarafında düzenlendi:
tesekkur ederım elinize saglık işime yarayacak, yağlı tip genlesme tanklı Köşk içinde trafo için bakım kartı veya bakım formu var mı? ben bir şeyler hazırladım ama rapor gibi oldu bakım kartından ziyade

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,845
Son üye
burak_duyar

Yeni konular

Geri