Trafo bağlantı şekilleri tercih sebebi?

Sayın @seagate eleştirilerinize bir cevap veremiyorum. Zaten eleştirilecek kişi ben değilim burada. Ben sadece anlamaya çalışıyorum. Anlamama yardımcı olacak cevaplar alırsam sevinirim.
  • Kronik bir arızadan bahsedemiyorsak "miadı dolmuş" terimini kullanmak gerekebilir.
  • Bir iç hata mı yoksa iletim/tesis hatası mı olduğunu tespit etmeniz gerekir.
  • Sisteminizde bulunan senkron cihazları ve bunların özellikleri nedir ve ne kadar sağlıklı çalışıyorlar ?
Neresini anlamadınız ?

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Siz neresini anlamadınız? Ben bunları sormuyorum.

Benim anlatmak istediğim kısaca şu :
Ortada bir sorun varsa sorunun ne olduğu ve faktörleri tespit edilmeden "acaba bağlantı gurubu yanlış mı ?" demek hatadır. Tesisinizi tanımanız ve kullanılan tüm ekipmanların niceliklerine haiz olmanız gerekir. Şayet bu gerçekleşmiş ise "evet bağlantılar yanlış !" düşüncesi bir realite kazansın.
+ Ben sizi eleştirmiyorum. Eleştirmekte benim görevim değil ! Kusura bakmayın şayet öyle bir algı oluştuysa, bundan sonra daha dikkatli olacağım buna inanabilirsiniz(en azından sizin yazdıklarınıza yanıt vermemeyi düşünüyorum) !

Benim anlatmak istediğim kısaca şu :
Ortada bir sorun varsa sorunun ne olduğu ve faktörleri tespit edilmeden "acaba bağlantı gurubu yanlış mı ?" demek hatadır. Tesisinizi tanımanız ve kullanılan tüm ekipmanların niceliklerine haiz olmanız gerekir. Şayet bu gerçekleşmiş ise "evet bağlantılar yanlış !" düşüncesi bir realite kazansın.
+ Ben sizi eleştirmiyorum. Eleştirmekte benim görevim değil ! Kusura bakmayın şayet öyle bir algı oluştuysa, bundan sonra daha dikkatli olacağım buna inanabilirsiniz(en azından sizin yazdıklarınıza yanıt vermemeyi düşünüyorum) !
Yanıt vermemek nasıl bir saygıysa artık bu da tartışılır. Ben yanlış birşey var demiyorum. Şüphelendiğim birşey de yok bu konuda çünkü ben geldiğimden beri sistem sorunsuz çalışıyor. Benim öğrenmeye çalıştığım, bu kadar net bir doğruysa bağlantı grubunun bu şekilde olması neden bir yerde yazmıyor. Bu şekilde olması gerekliliği nereden kaynaklı. "Ha doğrusu buymuş yetkililer böyle demiş tamam o zaman!" diyemediğim için sorguluyorum. Doğruysa ya da yanlışsa sebebi ne öğrenmeye çalıştığım şey budur.

Forum istatistikleri

Konular
128,149
Kullanıcılar
449,892
Son üye
bekmezci

Yeni konular

Geri