TRİFAZE MOTOR DEVİRİ NASIL ANLAŞILIR

Arkadaşlar etiket bilgileri olmayan tahmini 5.5kw motor var . bu yıllar önce sarılmış çift devir olmasına karşı tek devir sarılmış üçgen bağlı ben bunun kaç devir olduğunu nasıl anlarım. birde bunu yıldız bağlasam nasıl olur. etiket olmadığından sürücü bağlamam gerek buna .

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Motorun,ön veya arka kapağını söküp,bo-
binajı bilen birisi tarafından bakıldığında,
motoru kaç devirli olduğu anlaşılır.Söküp,
fotoğraf eklyebilirseniz,buradanda yardım-
cı olunabilir.
sami kardeş tşk ben bunu yeniden sardırmak yerine bobinajcı bana söyler diyorsunuz değilmi . kw onuda öğrenebilirmiyim ondan.

İyi bobinajcı ise,gücü ve devri konusunda,
motoru sökmeden bile ! size bilgi verebi-
lir.Ancak,beklediği yer rutubetli ise,megerle
izolasyon testi yaptırmakta yarar var.Rulman-
larında,gözden geçirilmesinde yarar var.

Arkadaşlar etiket bilgileri olmayan tahmini 5.5kw motor var . bu yıllar önce sarılmış çift devir olmasına karşı tek devir sarılmış üçgen bağlı ben bunun kaç devir olduğunu nasıl anlarım. birde bunu yıldız bağlasam nasıl olur. etiket olmadığından sürücü bağlamam gerek buna .
Efendim;Şebekede yani 380 v altında üçgen çalışan bir motor yıldız bağlanabilir,yani mevcut durumda üçgen bağlı olan motorunuzu yıldız kullanabilirsiniz.Ancak bu durumda motor gücünüz ve momentiniz düşecektir.Bağlayacağınız sürücünün çıkış gerilimi ne ise ona göre bağlantı değişir.Siz üçgen bağlı olarak 380 volt altında motorunuzu güvenle kullandığınız için 380 volt çıkışlı sürücü kullanmanız gerekmektedir.

Efendim;Şebekede yani 380 v altında üçgen çalışan bir motor yıldız bağlanabilir,yani mevcut durumda üçgen bağlı olan motorunuzu yıldız kullanabilirsiniz.Ancak bu durumda motor gücünüz ve momentiniz düşecektir.Bağlayacağınız sürücünün çıkış gerilimi ne ise ona göre bağlantı değişir.Siz üçgen bağlı olarak 380 volt altında motorunuzu güvenle kullandığınız için 380 volt çıkışlı sürücü kullanmanız gerekmektedir.
tşk Ugur kardeş güzel açıklama.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular

Geri