topraklama yardım acil

Class

Üye
Arkadaşlar toplantı salonumuzda 3 adet projeksiyon cihazımız var ve sürekli şekilde titreme yapıyor kısa süreli olarakta dalgalanma oluyor projeksiyon cihazı ups hattına bağlı fakat topraklaması Şebeke ile müşterek topraklamayı iptal ettiğim halde titreme ve kısa süreli dalgalanma devam ediyor titremeyi ve dalgalanmayı kesmek için ne yapmam gerekiyor yardım cı olurrsanız sevinirim şimdiden teşekkürler...

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Aynı sorun 1 sene önce benimde başıma geldi. Projeksiyon cihazlarında görüntü kalitesi enerji kalitesi ile doğru orantılıdır. UPS'lerde üç faz şebekeden bağımsızdır yalnız nötr hattı direk geçer. Nötr'deki kirlilik yani nötr'de oluşan değişken gerilim ve frekans projeksiyon cihazında dalgalanma yaratır. Biz bu sorunu mikroişlemci kontrollü regülatörle aştık. Sadece projeksiyon cihazı için bir izolasyon trafosu koyarakta sorunu kökten çözebilirsiniz. Topraklama hatlarıda ayrı ve 1ohm altında olmalıdır. Kolay gelsin...

Bu olay benim başıma daha öncede gelmişti iş yerindeki bilgisayar ekranlarıda dalgalanma yapıyordu topraklamayı iptal ederek sorunu çözebiliyordum şimdi ise topraklamayı iptal ederek sorun çözülmüyor senin bildiğin regülatör satın alabileceğimiz bir yer varmı

sevgili arkadasım bu tv ve benzeri gi elektronik araclarda devamlı basımaza gelmekte .benım evdekı tv dede boyle olay oldu hatta bır ara renkler bırbırıne gırdı tv nın yerını degıştırdım kesıl sonradan ogrendımkı komsumun sinema sıstemı benım tv nın arkasındaymıışşş.gelen servisler kafayı yediii ...bilgisayar ve görüntülü sistemleri mıklatıslanma mutlaka etkıler aynı zaman da topraklama hatının yetersız olması da ayrıbır sebep bunun ıcınde ıyı kablo cekılmesı ve hesaplanması şart.topraklama cubugugunun cakıldıgı yerde en önemlısı ..

çetinkaya regülatörü aradım ellerinde bulunan mikro işlemci regülatörlerin prazit sorununu çözemeyeceğini söyledi.

Arkadaşlar CS-Aoo607 izolasyon trafosu aldım bağlantısı nasıl yapılıyor üst kısımda com 6W 3W 1.5W alt klısımda com 8ohm yazıyor yardım ederseniz sevinirim

Topraklama zaafiyeti neden böyle bir görüntü titremesine sebebiyet veriyor?

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri