Topraklama Sorusu

tamam da onun yapabileceği bir şey yok ki sorun topraklamada değil sonuçta. o sadece topraklamayı test etti gitti. o gidince benim aklıma geldi , ben diyorum ki acaba kaçak elektrik yayan bir alet olabilir mi evin içinde? böyle bir ihtimal varmıdır? (özellikle sürekli erkanı kıpkıplayan monitörümden şüpheleniyorum). eğer varsa nasıl anlarım?

bana bunun cevabını verirseniz sevinirim
Eğer evinizde bir kacak varsa kacak akim rolesi bunu tespit ederek enerjiyi keser. Soylediginiz gibi kacak akim rolesi testinde role sağlamsa rolenin bagli oldugu linyelerde kacak yok demektir.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Toprak megeri ile olcmustur başka bi yolla ölçümü varsa bilmiyorumda
Yukarida nasil olctugunu okudum. O sekilde ölçümle tt sistemde yani evlerde saglikli sonuc alinamaz.
Bunu vurgulamak icn ozellikle sordum olcumu nasil yapti diye.
Topraklama megeri olarak anilan ama asil adi topraklama olcum cihazi olan ve TOPRAGA kazik çıkılarak olcme saglayan cihazla yapilir olcum.
Ayrica olcumde atan sigorta degil kacak akim rolesidir. Cunku tanidiginizin yaptigi kacak akim rolesi testidir. Ve rolenin guvenilirligini test etmistir.
Ayrica kacak akim rolesi olmasi halinde topraklama gecis direnci icin 1667ohm a kadar sinir vardir. Sayet topraklama varsa kablo kesilmedigi surece koruma saglar diyebiliriz.
Notru kontrol ettirdiniz mi

Yukarida nasil olctugunu okudum. O sekilde ölçümle tt sistemde yani evlerde saglikli sonuc alinamaz.
Bunu vurgulamak icn ozellikle sordum olcumu nasil yapti diye.
Topraklama megeri olarak anilan ama asil adi topraklama olcum cihazi olan ve TOPRAGA kazik çıkılarak olcme saglayan cihazla yapilir olcum.
Ayrica olcumde atan sigorta degil kacak akim rolesidir. Cunku tanidiginizin yaptigi kacak akim rolesi testidir. Ve rolenin guvenilirligini test etmistir.
Ayrica kacak akim rolesi olmasi halinde topraklama gecis direnci icin 1667ohm a kadar sinir vardir. Sayet topraklama varsa kablo kesilmedigi surece koruma saglar diyebiliriz.
Notru kontrol ettirdiniz mi
sadece elindeki aletle topraklama ölçümü yaptı başka bişey yapmadı. bu eve çağırdığım ikinci elektrikçi zaten.bi önceki de voltajlara bakmıştı. ikiside alet sokup yaptı... yani şimdi topraklama arızası yok o zman ama evde akım yaratan başka cihaz varmı bunu merak ediyorum.varsada kaçak akım rölesinden dolayı sigorta atmazmı

not:yorum yapan herkese teşekkürler ancak kafam çok karıştı

cihaz varmı bunu merak ediyorum.varsada kaçak akım rölesinden dolayı sigorta atmazmı
arkadaşım evde kaçak akımı attıran cihaz var mı sorusunu kendinde bulabilirsin.
1.sorunlu gördüğün tüm cihazları tak prize.
2. kaçak akımın atıyor ise sırayla sigortaları indir. taki atmayıncaya kadar. Sonra onu bulunca sadece onu indir diğerleri kalkık olsun emin ol.
3. sonra o atık olan sigortanın prizini bul.
4. Sigortayı attıran cihazı başka prizde test et.( belki prizin arızalıdır.)
5. ancak başka linye de test et. yani uzunca bir ara kablosu al mutfaktaki bir cihazsa oturma odasında falan test et.

sonucu burada yaz aşama aşama gidelim

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri