Topraklama Sorusu

evet var ve düzgün çalıştığını elektrikçi bugün kanıtladı bana.
Nasil kanitladi anlat bakalim?

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Nasil kanitladi anlat bakalim?
prize bi alet soktu ve sigortalar attı. amacı topraklamayı kontrol etmekti. ve dedi ki eğer topraklama arızan olsaydı ve kaçak akım rölesi çalışmasaydı sigorta atmazdı dedi. ve bu elektrikçi bizim aile dostumuz. para falanda almadı. yalan söylemiş olamaz

Al eline avometreyi buzzera getir aletin toprak ve faz ve nötr uçlarını kontrol et anlarsin

Bana gore senin için rahat etmiyor gibi ne desek bu yerlerde sorun Arıcan gibi

aile dostuna inaniyorsun madem sorun ne o zaman?
Aile dostu elektrikci sorularin cevabini vermedi mi.
Adami tanimadigim ve ne yaptigini bilmedigim icin yaptigi is hakkinda yorum yapamam ama ortada bence soyle bir sorun var. Eger gelip sorunu cozduyse ne guzel. Ama çözemedi ise demekki bir yerlede eksigi var size soyledigi seyi de sorgulamak lazim, madem yanlisi var o halde nasil emin soyluyorsunuz bana kanitladi diye.

Aile dostu elektrikci sorularin cevabini vermedi mi.
Adami tanimadigim ve ne yaptigini bilmedigim icin yaptigi is hakkinda yorum yapamam ama ortada bence soyle bir sorun var. Eger gelip sorunu cozduyse ne guzel. Ama çözemedi ise demekki bir yerlede eksigi var size soyledigi seyi de sorgulamak lazim, madem yanlisi var o halde nasil emin soyluyorsunuz bana kanitladi diye.
tamam da onun yapabileceği bir şey yok ki sorun topraklamada değil sonuçta. o sadece topraklamayı test etti gitti. o gidince benim aklıma geldi , ben diyorum ki acaba kaçak elektrik yayan bir alet olabilir mi evin içinde? böyle bir ihtimal varmıdır? (özellikle sürekli erkanı kıpkıplayan monitörümden şüpheleniyorum). eğer varsa nasıl anlarım?

bana bunun cevabını verirseniz sevinirim

Lolo marka gerilim ölçen aletler var gerilim olan yerlerde ziii diye gerilime gore ses veriyor ses kablolarına uzaklaştırınca müzik bile caliyor

prize bi alet soktu ve sigortalar attı. amacı topraklamayı kontrol etmekti. ve dedi ki eğer topraklama arızan olsaydı ve kaçak akım rölesi çalışmasaydı sigorta atmazdı dedi. ve bu elektrikçi bizim aile dostumuz. para falanda almadı. yalan söylemiş olamaz
sigortamı yoksa kaçak akımmı attı yoksa herikisidemi acaba

tamam da onun yapabileceği bir şey yok ki sorun topraklamada değil sonuçta. o sadece topraklamayı test etti gitti. o gidince benim aklıma geldi , ben diyorum ki acaba kaçak elektrik yayan bir alet olabilir mi evin içinde? böyle bir ihtimal varmıdır? (özellikle sürekli erkanı kıpkıplayan monitörümden şüpheleniyorum). eğer varsa nasıl anlarım?

bana bunun cevabını verirseniz sevinirim
Topraklamayi kazik cakarak mi olctu. 20cm lik cubukla (?)
Yoksa kacak akim rolesini mi test etti

Forum istatistikleri

Konular
128,127
Kullanıcılar
449,843
Son üye
hvncrblt

Yeni konular

Geri