Topraklama birleşik mi?

soru güzel. yıldız baglı 3 faz bir sistem çizin.
hatlardan birine yuk takın . atıyorum indüktüf yük bağlayın. sonra gerilim denklemlerini yazın.
daha sağlam bir yük bağlayın yine endüktif gene hesap yapın.
sonra kapasitif yük bağlayın. hesap yapın. daha büyük kapasitif yük bağlayın hesap yapın. bakalım ne çıkacak .

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
yıldız baglı 3 faz bir sistem çizin.

şebeke modeli.png

Şebeke modeli bu şekilde oluyor bildiğim kadarıyla.

Bu modelde 3 fazlı trafonun nötrü ister topraklanmış, ister topraklanmamış olsun eş değer devresi genel olarak bu şekilde gösteriliyor. Bu eş değer devrede hangi hatta ne bağlarsak bağlayalım(dengesizlik ne olursa olsun), nötr noktasının gerilimi değişmez, sıfır olur.

Eğer nötr gerilimi gerçekten değişiyor ise, bu durumda başka bilmediğim bir model olmalı. Ben bilmiyorum başka modeli. O yüzden sormuş olduğunuz sorunun çözümü için ilerlemem mümkün görünmüyor. Siz biliyorsanız, yardımcı olursanız sevinirim.

haklı olabilirsiniz bağlayıp görmek lazım.
endüktif veya kapasitif yükler bağlayıp hesaplamak lazım.

Ekli dosyayı görüntüle 32471

Şebeke modeli bu şekilde oluyor bildiğim kadarıyla.

Bu modelde 3 fazlı trafonun nötrü ister topraklanmış, ister topraklanmamış olsun eş değer devresi genel olarak bu şekilde gösteriliyor. Bu eş değer devrede hangi hatta ne bağlarsak bağlayalım(dengesizlik ne olursa olsun), nötr noktasının gerilimi değişmez, sıfır olur.

Eğer nötr gerilimi gerçekten değişiyor ise, bu durumda başka bilmediğim bir model olmalı. Ben bilmiyorum başka modeli. O yüzden sormuş olduğunuz sorunun çözümü için ilerlemem mümkün görünmüyor. Siz biliyorsanız, yardımcı olursanız sevinirim.

transformatör hesaplarını inceleyiniz.
transformatör eş değer devre hesaplarını.
priemere göre secodriyi hesaplama , secondrye göre prime tarafı hesaplama voltaj ve akımları, bağlanan yüklere göre , faz kaymalarını vesaireyi görürsünüz. .

o hesaplarda göreceksiniz nötrdeki kaymaları .

delta delta bağlantılı trafoları, delta yıldız bağlı, yıldız delta bağlı, yıldız yıldız bağlı.

elektriğin üretildiği, dağıtımı ve kullanımı...
baştan sona doğru nasıl olur o zaman daha geniş bakış açınız olur.

ders notlarım vardı 10 yıllık bulabilirsem paylaşırım.
güzel şeyler vardı diye hatırlıyorum notlarımda.
uzun zaman oldu, hiç işi düşmeyince adamın unutuyor.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri