toprak-nötr arası 25v

musluksuyu

Üye
toprak nötr arası 25 v ölçüyorum.Bu 25v ile led yakabilirmiyim birde toprak nötr arası gerilim ac midir yoksa dc midir

25v olmasının sebebi tedaşın yüksek kalitesi

toprak nötr arası 25 v ölçüyorum.Bu 25v ile led yakabilirmiyim birde toprak nötr arası gerilim ac midir yoksa dc midir

LED yakabilir misin.. Ciddi bir hayal gücü bu. Tebrik ederim :) Amacın nedir? Topraklamanın arızalı olduğunu mu göstermeye çalışacaksın?

LED yakabilir misin.. Ciddi bir hayal gücü bu. Tebrik ederim :) Amacın nedir? Topraklamanın arızalı olduğunu mu göstermeye çalışacaksın?

Peki bir soru da benden olsun. Bu led yandığında(yanarsa tabi) sayaca etkisi olur mu?

Peki bir soru da benden olsun. Bu led yandığında(yanarsa tabi) sayaca etkisi olur mu?

3 Volt 20mA 'den mi bahsediyoruz :) LED DC ile çalışan bir diyottur. Normalde bu kadar yüksek olmaması gereken toprak-faz arasındaki gerilim farkı AC dir. LED yanmayacaktır.

Led yanar ve sayaca da etkisi olur.

Bir elektrik-elektronik mühendisi için ilginç bir yaklaşım... :eek:

Hangi topraklamanın arızalı olduğunu düşünüyorsunuz ?
Şebeke topraklaması mı, koruma topraklaması mı ?
Nötr-toprak arası 25 Volt ölçmek bunlardan hangisini gösterir ? :confused:

Lütfen bu konuda bana yardımcı olur musunuz?

Bir elektrik-elektronik mühendisi için ilginç bir yaklaşım... :eek:

Hangi topraklamanın arızalı olduğunu düşünüyorsunuz ?
Şebeke topraklaması mı, koruma topraklaması mı ?
Nötr-toprak arası 25 Volt ölçmek bunlardan hangisini gösterir ? :confused:

Lütfen bu konuda bana yardımcı olur musunuz?

25 Voltluk değer, fazlar arasındaki dengesizlik sonucu oluşabilir. Koruma topraklamasında ise 0V istenilmeyen bir değer (faz-nötr kısa devre durumu), e 25V'ta normal bir değer değil eğer topraklama doğruysa. Arızadan kastım sistemin normal olmaması durumuydu.

Bilmiyorum ne kadardır Elk. Tkn. liği yapmaktasın fakat ben daha yeniyim :) Elbette öğreneceğim şeyler çok. En önemlisi de bunun fazla zaman almayacağıdır;) Teşekkürler.

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,841
Son üye
nazoyata

Yeni konular

Geri