Toprak hattında elektrik var, kaçak akım sigortası atıyor sürekli

bırader prizlere ve buatlara bak senın toprak notüre degıyor bır yerde

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
faz la toprak hattı evin içinde birleşmiş görünüyor priz arkalrını ve buat içlerini kontrol et yapışan kablolar var gibi

içeri giden sigortaları kapat daha sonra kar ni aç atarsa panonda nötr toprağa değiyordur panoda atmazsa içeri sigortaları tek tek aç hangi sigortada atıyorsa oranın hattını kontrol et

Bende de buna benzer bir sorun var. Sigortanın biri sürekli atıyor ve bu sigortaya bağlı bilgisayarı kullanan arkadaş arada bilgisayardan elektrik çarptığını söylüyor.Pc'yi kontrol ettim kaçak yok, prizde topraklama var herhangi bir sorun yok. Yine bu sigortanın bağlı olduğu metesan kar var, üzerinde t yazan sarı tuş var buna bastığım zaman sigorta yine atıyor.Ayrıca elektrik gittiğinde atıyor , geldiğinde atıyor. Sorun sizce ne olabilir?

Bende de buna benzer bir sorun var. Sigortanın biri sürekli atıyor ve bu sigortaya bağlı bilgisayarı kullanan arkadaş arada bilgisayardan elektrik çarptığını söylüyor.Pc'yi kontrol ettim kaçak yok, prizde topraklama var herhangi bir sorun yok. Yine bu sigortanın bağlı olduğu metesan kar var, üzerinde t yazan sarı tuş var buna bastığım zaman sigorta yine atıyor.Ayrıca elektrik gittiğinde atıyor , geldiğinde atıyor. Sorun sizce ne olabilir?
Arkadaşlar vaktinizi alıyorum ama bir fikri olan var mı?

arkadaşım ilk defa olduysa yani nötr e faz karıştıysa büyük ihtimalde havai hattın direk bağlantı yerinden oksitlenme olmuştur.önce kofranı ölç

Ben ce tesisatla alakalı bir sorunuz var topraklamanıza faz degmeden imkansız toprakhatını binaya sonradanmı cekıldi

bak arkadasım senın evde toprak hattı var ama levhan yok galıba o yuzden .. sıkıntı su olabılır elektrıklı calısan makına utu kısaca topraklı olan butun cıhazlardan bırınde kacak vardır onuda farkedemıyorsundur butun sıgorta cıkışlarını tek tek kes kontrol et sıkıntı nerede ıse cıkar kolay gelsın

yüzde 90 prizde çıkıyor bizdede çok oldu çoğunlukla prizden kaynaklandığını gördük

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri