tomtom navigasyon pil yapımı

merhaba
tomtom navigasyon cihazımın pili şişti ve şu ana hiç açmıyor tahtakale,karaköy full gezdim bir yerde aynı pilden bulamadım kendim yapmak istiyorum pil konusunda bilgi sahibi üyeler yardımcı olursa sevinirim

1-bu pilin üstünde lp yazıyor heralde lipo pil ben lion kullansam olur mu?
2-ayrıca bu pilde 3 uç var kırmızı,siyah ve sarı,kırmızı artı uç siyah - uç diye biliyorum sarı da büyük ihtimal artı diye düşünüyorum ama kaç volt olabilir?

Ekli dosyalar

• IMG_2127.JPG
    IMG_2127.JPG
    189 KB · Görüntüleme: 20
  • IMG_2128.JPG
    IMG_2128.JPG
    244.7 KB · Görüntüleme: 20
Pilin fiziksel ölçülerine uygun pil ara, samsung filips, nokia vs. kutuplar belli ha elinde eski pil vardır bunu değerlendirebilirsin, eski pil boyutlarına yakınsa veya cihazda mesafe izin verdiğince. Dışındaki plastiği dikatlice çıkar benzer yapı göreceksin, bağlı devreyi çıkardığında pilin 2 ucu var senn pil devresiyle birleştir! 650mAh pil işini görür daha büyük boyutta takarsan şarj süresini bir miktar arttırır bu da kullanım süreni arttırır ;)!

Bir çok telefon bataryası yaklaşık 3,7 volt , mesela samsung öyle. mAH kısmı tamamen aynı olması gerekmez 1000 mAH olursa şarj deşarj süresi artar. Pil çeşidinin lion olması etkileyeceğini sanmıyorum.
Sarı kablonun ne için olduğunu bende bilmiyorum :)

Sarı üç batarya bilgi ucu olabilir.Dolup dolmadığını kontrol için.Herhangi bir tel pili alırsan bile ondada 3.uç vardır.Söktüğün gibi bağla.(+,-,diğer uç)

Yurt dışından farklı alış veriş sitelerinde sizin bataryanızdan mevcut, oralardan getirtebilirsiniz.

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,838
Son üye
sarioglu_55

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri