tmş kısa devre hesap

enerji_04

Üye
kompakt tip devre kesicilerin kısa devre akımını hesaplarken 'reaktans' ve 'direnç' değerlerini nasıl hesaplarız?

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Forumda daha önceden verilmiş olan bilgiler ile ilgili konu açmadan, soru sormadan önce araştırma yapın.

Ekli dosyalar

• kısadevre1.jpg
    kısadevre1.jpg
    117.1 KB · Görüntüleme: 152
  • kısadevre2.jpg
    kısadevre2.jpg
    116.4 KB · Görüntüleme: 138
İyi bakınız. Kısadevre2 dosyasında sol tarafta direnç ve endüktans değerlerinin nerden geldiği toplam empedansın ve kısadevre akımının nasıl hesaplandığı gösterilmekte. Forumda daha önce paylaşılan bilgilerdir aynı zamanda.
Sn ttkatim tüm bilgileri içeren pdf dosyayı paylaşmış.

Son düzenleme:
İyi bakınız. Kısadevre2 dosyasında sol tarafta direnç ve endüktans değerlerinin nerden geldiği toplam empedansın ve kısadevre akımının nasıl hesaplandığı gösterilmekte. Forumda daha önce paylaşılan bilgilerdir aynı zamanda.
Sn ttkatim tüm bilgileri içeren pdf dosyayı paylaşmış.
bir otelin elektrik projesinin tali panosunun tekhat şemasındaki tmş kısa devre kesme kapasitesinin hesabında takılmıştım sorum butun elektrik projelerindeki devre kesicilerin hesabında aynı formul mu kullanılır?

bir otelin elektrik projesinin tali panosunun tekhat şemasındaki tmş kısa devre kesme kapasitesinin hesabında takılmıştım sorum butun elektrik projelerindeki devre kesicilerin hesabında aynı formul mu kullanılır?

Ekte hazırladığım excel dosyasından faydalanabilirsiniz. İyi incelerseniz olayı çözersiniz anlamadığınız kısımlar için özelden mesaj atabilirsiniz. Yukarıda verilen pratik hesap yöntemi. Verdiğim dosyada tali pano sigortalarına kadar kısadevre hesabı yapmanız mümkün.

Ekli dosyalar

• AGkısadevre.rar
    15.6 KB · Görüntüleme: 111
Ekte hazırladığım excel dosyasından faydalanabilirsiniz. İyi incelerseniz olayı çözersiniz anlamadığınız kısımlar için özelden mesaj atabilirsiniz. Yukarıda verilen pratik hesap yöntemi. Verdiğim dosyada tali pano sigortalarına kadar kısadevre hesabı yapmanız mümkün.
teşekkür ederim

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,904
Son üye
teknikbilimlers31

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri