TIA V12 NETWORK SETTINGS HK.

baybars

Üye
Merhaba arkadaşlar,
s7315 2/dp ile beijer t10e hmı haberleştirmem gerekiyor ancak Tia v12 de network settings de paneli ekleyemiyorum.Simatic Manager da other statıon olarak ekleyebiliyorduk ama v12 de hep siemens hmı gösteriyor.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
TIA PORTAL V13 de aynı şekilde sadece Siemens o. panelleri destekliyor.

Yapacak bir şey yok, Simatic Manager ile yola devam edeceğiz...:)

Olumu ya öyle şey . şimdi servisi arıyorum eğer doğruysa siemens benim için bitmiştir.Zaten sevmiyodum hepten silerim :)

Haberleşiyormuş biyere bişey eklemenize gerek yok dedi muhteremler.Mpı hattı oluşturup karşılıklı uygun mpı adreslerini verince sıkıntı olmuyormuş.

Haberleşiyormuş biyere bişey eklemenize gerek yok dedi muhteremler.Mpı hattı oluşturup karşılıklı uygun mpı adreslerini verince sıkıntı olmuyormuş.

Teşekkürler muhterem, içim rahatladı. :)

S7 1214C'de yalnızca Ethernet bağlantısı var, MPI vs yok.

TIA Portal kullanarak, S7 1214C ile herhangi bir Delta HMI'nin nasıl haberleştirileceğini anlatabilecek biri var mıdır?

merhaba.ethernet özellikle bir delta panel ile haberleşebilirsiniz.aradaki bağlantıyı kurun.ekran programından haberleşme seçeneklerinden siemens s71200 ethernet tipini seçin.ip lerinizide ayarladıktan sonra haberleşir.

merhaba.ethernet özellikle bir delta panel ile haberleşebilirsiniz.aradaki bağlantıyı kurun.ekran programından haberleşme seçeneklerinden siemens s71200 ethernet tipini seçin.ip lerinizide ayarladıktan sonra haberleşir.

Açıklamanız için teşekkür ederim.
Yani diyorsunuz ki paneli programlamak için TIA PORTAL'ı değil panelin kendi yazılımını kullanacağız. IP ayarını yap, haberleşme için S7 1200 seç, PLC programında kullanılan tag'ları panelde de kullan, işlem tamam.
Doğru mu anlamışım?

Evt dediğiniz gibi.sadece delta ile değil uyumlu diğer paneller ilede haberleşebilirsiniz.easy view gibi paneller bunlardan biri

Sayın sahinhan,

Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim.
Siemens panelleri ile S7 1200 haberleşmesinde sorunumuz yoktu,
TIA PORTAL kütüphanesinde olmadığı için farklı marka panelleri nasıl haberleştireceğimiz kafamızda soru, sırtımızda yük idi.
Artık farklı marka panellerle uygulama yapmayı denemeye cesaret edecek kadar teorik bilgimiz var. :)

Tekrar teşekkürler.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,600
Son üye
psychedelic

Yeni konular

Geri