TIA PORTAL V13 KURULUM PROBLEMİ

a_cemi

Üye
Merhaba Arkadaşlar

TIA PORTAL V13 e geçmek istiyorum yalnız kurulumda bir problem oluşuyor. Problem şu: Kurulumunu yapmak istediğim v13 programlarının (Wincc-PLCSIM-TIA ) Kurulumlarını başlatıyorum her şey normal şekilde ilerliyor en son lisans seçenekleri geliyor onuda skip seçeneğini seçtikten sonra geçiyor ğeçtikten sonra bu bölümde saatlerce bekliyor. Hatta kuruluma 20:00 civarlarında başladım uzu sürerbilir düşüncesi ile hiç dokunmadım sabaha kadar bu şekilde bıraktım sabah kalktığımda yine aynı yerdeydi hiç bir ilerleme yoktu.

-Bilgisayarımı yeni format attım kurulu olan programlar Win7 32bit ve office, winrar, Ultraiso, PC inin kendi sürücüleri yüklü Başka hiç bir şey yüklü değil.

-Kullamış olduğum TIA Portal Programlarının kurulum dosyaları bozulmuştur düşüncesi ile başka bir DVD den kurulum yaptım yine sonuç aynı.

-Bilgisayarın sistem dilini EN ve TR seçeneklerini değiştirerek iki seçenekte de ayrı ayrı denedim yine olmadı.

Yapmam gereken başka ne var aklıma gelmiyor. Bu konu hakkında bana yardımcı olursanız sevinirim.

Ekran görüntüsü aşağıdadır.

Teşekkürler.

Adsız.png

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Win 7'nin hangi versiyonunu kullanıyorsunuz?
SP1 yüklü mü?

Sn. bayro0
Win 7 Ultimate sp1 32bit yüklü

Sn. bayro0
Win 7 Ultimate sp1 32bit yüklü

Yazdığınız özellikler benim dizüstü bilgisayarın özellikleri ile aynı,
ayrıca 4 masaüstü bilgisayara da kurulum yaptım,
hem de V11, SP2 kurulumunu kaldırmadan,
yazdığınız sorunu hiç birinde yaşamadım.

Üzgünüm, yardımcı olamadım.

Arkadaşlar ben V13'ü Win-7 32 bite kuramadım. Sonra D ye ikinci işletim sistemi olarak Win-8 kurdum. Oraya V13 ü kurabildim...

Sn. bayro0
Önemli olan ilgilenmeniz problemler bir şekilde çözülür.

Ek Bilgi:
En son donduğu yerde görev yöneticisinden işlemi sonlandırdım ve Pc yi tekrar yeniden başlattım TIA yı çalıştırdım ve açıldı. bundan sonra da inş. sorunsuz ilerler.

Teşekkürler..

Sn. bayro0
Önemli olan ilgilenmeniz problemler bir şekilde çözülür.

Ek Bilgi:
En son donduğu yerde görev yöneticisinden işlemi sonlandırdım ve Pc yi tekrar yeniden başlattım TIA yı çalıştırdım ve açıldı. bundan sonra da inş. sorunsuz ilerler.

Teşekkürler..

Programı çalıştırmanıza sevindim,
lisanslama işlemini de yaptıysanız bir daha sorun yaşamazsınız.

Kolay gelsin.

mrb arkadaslar bende win 7 sp1 64 yuklu hangi proglamları yukluye bilirim

- Remove all components v13 in the Control Panel
- Delete the folderC:\Program Files (x86)\Siemens\Automation\Portal V13
- Delete in the RegistryHKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Siemens\Automation

Kurulumdaki professionel.v13.exe dosyasını indiremiyorum. Sadece o 2 mb lık dosya yüzünden kurulum başlamıyor. Yardım edebilir mi biri ?

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,915
Son üye
eylulllll33

Yeni konular

Geri