tia portal scada

hkn_blt

Üye
merhabalar tia portal programı ile wincc Scada programlanabiliyor mu? Eğer yapılıyorsa nasıl yapıyoruz yardımcı olur musunuz ?

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Tia portal siemensin s7 1200 300 400 1500 plcler icin ve hmi programlayabilmek icin tasarladigi bir yazilimdir.

Plc yazilimi yapabilmekle beraber hmi da progralayabilirsiniz.

Program acildiginda open new project kismina giriyorsunuz ya orada add a new device sekmesinden hmi secip ekliyorsunuz.

Eger wincc flexible kullandiysaniz gerisini kolaylikla halledebilirsiniz

Sent from my LG-D802 using KontrolKalemi.Com Mobil mobile app

Fakat ben hmi değil scada programlama istiyorum ??

cevap verebilcek arkadaş yok mu ?

kardeş bildiğm kadarıyla tia portal ile scada için wincc professionel kurulu olmalı bende lisanslı tia portal v13 var bunla birlikte wincc basic kurulmuştu ben Siemens sitesinden wincc professionel indirdim fakat bir türlü kuramadım

wincc pro v13 ile istediğin gibi scada yaparsın. Ben şu an 3 adet tulumba merkezini profibus ile s7 pro v13 ve wincc pro v13 kurulu makinada bitirmek üzereyim sorun la karşılaşmadım.

peki kardeş wincc basic nasıl pro ya yükseltebilirim

wincc basic step7 pro ile entegre kuruluyor. wincc pro v13 bulman lazım

basic kurulu iken pro kurmaya çalıştığımda aşağıdaki hatayı alıyorum (an error occured please check the log file) bu hata neden kaynaklanır

Forum istatistikleri

Konular
128,129
Kullanıcılar
449,846
Son üye
g-silver

Yeni konular

Geri