Tia portal ögrenmek istiyorum.

iarslan

Üye
Merhaba arkadaslar,

S5, s7200, s7300 orta seviye üzerinde biliyorum ve çalışıyorum.

Ancak son gelen makinalarda S71200 ve tia ile yazılmış HMI lerle karşılaşmaya başladık.

Tia portal ögrenmeye nerden başlamalıyım? İşyeri imkanları siemens egitime gitmeye uygun değil maalesef.

Program yukleyıp, ufak değişiklikleri yapabilmek, arızalarda online olup izleyebilmek işimi görecektir.

Tavsiye edeceğiniz kitap veya paylaşabileceğiniz tercihan Türkçe video ve PDF ler var mı?

Selamlar.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Evet o kitabı alacagım.
Umarım işime yarar.
Tia V13 indirdim kurdum.
Elimdeki HMI programlarını acıp inceledim.
HMI açısından win cc ile alakası yok.
Elinde basit komut/kullanım eğitim notları olan varsa paylaşırsa çok memnun olurum.

Download / upload nasıl yapılır.
Device IP nasıl atanır.
Selamlar

Evet o kitabı alacagım.
Umarım işime yarar.
Tia V13 indirdim kurdum.
Elimdeki HMI programlarını acıp inceledim.
HMI açısından win cc ile alakası yok.
Elinde basit komut/kullanım eğitim notları olan varsa paylaşırsa çok memnun olurum.

Download / upload nasıl yapılır.
Device IP nasıl atanır.
Selamlar

En temel seviye, PC-PLC bağlantı ayarlarının nasıl yapılacağı benden size hediye olsun.
Aşağıdaki linkte benim daha önce paylaştığım dosyayı indiriniz,
kolay gelsin.

https://www.kontrolkalemi.com/forum/konu/s7-1200-pc-ile-haberleşme-yardım.94986/

Sanırsam bende o kitap var isteyen olur ise 20 lira ya verebilirim! 35 lira civarı olması lazım

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,172
Kullanıcılar
449,936
Son üye
AsilOzgenc

Yeni konular

Geri